اجتماعی

آتیه سالمندان برای سازمان بهزیستی مهم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علی محمد قدری در همایش بین المللی بزرگان افزود: سالمندی در احادیث و روایات ما به عنوان منبع عشق و حکمت ذکر شده است و می توانیم از این عزیزان به عنوان عامل استفاده کنیم. و تجربیات ارزشمندی که تبلور ایجاد می کند.” بر اساس آداب و رسوم و ارزش ها و فرهنگ ملی است. داشتن جامعه در نگاه افراد.

وی گفت: در این دوران شاخص های سلامت و رفاه اجتماعی رو به بهبود است. امید به زندگی از 64 به 72 سال افزایش یافته است، اما مشکلاتی مانند تاخیر در ازدواج، کاهش نرخ زاد و ولد و بسته شدن پنجره جمعیتی ما. همه اینها بحران در جامعه را مستند می کند و به نسل قدیمی جامعه ارائه می کند.

قدری افزود: اعتبار به معنای واقعی با در نظر گرفتن سوابق مالی سالمندان انجام می شود اندازه گیری شاخص های آن باید مورد رصد و پرسش و مطالبه همه طرف ها قرار گیرد گری از دستگاه‌هایی که عملکرد این سند را دارند در دسترس است.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم آمار را اعلام کنیم و اعلام کنیم که چگونه می توانیم به بیش از 9 میلیون سالمند خدمات رسانی کنیم. آوردن افراد ناتوان و عزیز را بالا ببرید. از جمله این مسائل این است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفتمان خانواده محوری است که نقش های حرفه ای را برای نهادها مشخص می کند. محترم برای سالمندان بسیار مهم است که همه دستگاه ها کارکرد اصلی خود را بدانند و این یک موضوع جدی است و یکی از موضوعات اصلی قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، مناسب سازی باید به طور ویژه برای سالمندان تعریف شود.

رئیس سازمان توسعه بهزیستی گفت: توجه به آینده سالمندان برای بهزیستی از اهمیت بالایی برخوردار است. در 35 سال آینده 30 درصد یا یک سوم جمعیت ما سالمند خواهند بود، آیا در 35 سال آینده جوانان و نیروی کار برای جابجایی و انتقال سالمندان را خواهیم داشت یا خیر؟ این موضوع بسیار مهمی است.

قدری افزود: امروز باید روی زیرساخت های شهری و اجرای قوانینی که در واقعیت به آنها رسیدگی نمی شود تمرکز کنیم. متغیرهای جمعیتی و احتمال رسیدن به وزن 30 درصد و بسته شدن پنجره جمعیتی نیز فضای گفتمانی نهادهای همکار است. ز مزیت باید کاملا دقیق باشد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم گری من یک سال است که این کار را در سازمان خودم شروع کرده ام و به شروع این دولت افتخار می کنم. پس از مدت ها اولین جلسه شورای ملی ریش سفیدان با حضور وزیر و رئیس شورای ملی ریش سفیدان برگزار شد که باید ادامه یابد. احکام و مصوبات آن اجرا خواهد شد. مشخص است که هر ترم باید یک جلسه عملی بین مؤسسات همکار و مجامع دانشگاه برگزار شود و گزارش پیشرفت فیزیکی به رئیس جمهور ارائه شود.

رئیس سازمان بهزیستی به موضوع تقویت حمایت های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در نظام تعاملی بین نسل جوان و سالمندان باید موضوع ارتقای سلامت معنوی و روان را جدی بگیریم. توانمندسازی این گروه ها برای ما به ویژه زنان مسن بسیار مهم است.

وی گفت: آخرین درخواست من این است که دریانوردان نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته باشند و بتوانند مجوز فعالیت خود را از سازمان بهزیستی دریافت کنند. فرج و سعی کنیم به عنوان یک کمپین میانی برای ارتباط با وزارت کشور، تلاش دستگاه ها و امور بین دستگاهی عمل کنیم و بتوانیم در کنار سمن ها همکاری سایر دستگاه ها مانند شهرداری ها و … را داشته باشیم.

دکمه بازگشت به بالا