اجتماعی

آخر زمان فرارسیده است؟

آیا این پایان زمان است؟

ستاره شناسان اخیرا موفق به یافتن سیارکی شده اند که مستقیماً این سیاره را هدف قرار می دهد. آیا این جرم آسمانی خطرناک زندگی روی زمین را نابود می کند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مخبران؛ در منظومه شمسی، جایی بین مریخ و مشتری، یک کمربند سیارکی وجود دارد. سیارک ها همیشه در فیلم های علمی تخیلی ترسناک و خطرناک به تصویر کشیده شده اند. با این حال، به نظر نمی رسد که آنها برای چندین سال به زندگی روی زمین آسیبی وارد کنند. مشاهدات دانشمندان نشان می دهد که یکی از سه سیارک تازه کشف شده با قطر 1.6 کیلومتر در حال نزدیک شدن به سیاره ما است.

جرم آسمانی خطرناک

اجرام سماوی خطرناک و خطر برخورد با زمین

به گفته دانشمندان، این سیارک خطرناک محسوب می شود و عرض آن باعث اختلال در مدار زمین می شود. می دانیم اگر سیارکی به این اندازه به زمین برخورد کند چه اتفاقی می افتد. در حال حاضر آژانس فضایی ناسا به همراه سایر آژانس های فضایی به طور جدی در تحقیقات این سیارک و سایر سیارک های مشابه مشارکت دارد.

ستاره شناسان با کمک دوربین انرژی تاریک موفق به تعیین مسیر احتمالی این سه سیارک نزدیک به زمین شده اند. سال گذشته یکی از این سیارک ها PH27 نام داشت و عرض آن حدود 1 کیلومتر تخمین زده شد. این سیارک نزدیکترین جرم منظومه شمسی به خورشید است و دمای سطح آن گاهی به 500 درجه سانتیگراد می رسد و اگر در آن سرب ریخته شود به سادگی ذوب می شود.

یک سیارک خطرناک

ماموریت دارت ناسا برای اولین بار در تاریخ مسیر یک سیارک را با موفقیت تغییر داد

سیارک بعدی که در سال 2021 کشف شد LJ4 نام دارد و کوچکتر از PH27 است. برد این سیارک بین 300 تا 400 متر است و مدار آن دقیقا در راستای مدار زمین است. این سیارک از سیاراتی مانند زهره و عطارد عبور می کند. اما سومین سیارک که بزرگترین آن در نظر گرفته می شود، AP7 نام دارد و در سال جاری کشف شد.

محققان قطر این سیارک را حدود 1.5 کیلومتر تخمین زده اند و آن را “نگرانی” نامیده اند. ستاره شناسان بر این باورند که هر جرمی با عرض بیش از 1 کیلومتر در صورت برخورد به سیاره ما چیزی جز نابودی کامل به همراه نخواهد داشت و آنها از اصطلاح “قاتل سیاره” برای چنین اجرامی استفاده می کنند. متأسفانه، سیارک AP7 یک قاتل شناخته شده سیاره ما است و اگر روزی وارد مدار شود، همه چیز برای همیشه به پایان می رسد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا