عمومی

آزادی بیان به شیوه توییتر

توییتر با ایده آزادی بیان برای همه و اینکه همه باید به یک اندازه شنیده شوند ایجاد شد، اما با گذشت زمان این روند تغییر کرده است.

به گزارش مخبران، حساب کاربری توییتر ایدونیسم وی در توییتی نوشت: “تیم مدیریت جدید توییتر اسنادی از فعالیت‌های مخفی توییتر (با نظارت تیم قبلی) منتشر کرد. ممکن است توییتر فارسی تحت تاثیر قرار گرفته باشد! اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که در چند سال گذشته، کارمندان توییتر حساب‌هایی را در لیست سیاه قرار داده‌اند. ، جلوگیری از ترند شدن آنها، جلوگیری از مشاهده اکانت یا چیزهایی که شخصاً دوست نداشت. همه اینها مخفیانه و بدون اطلاع عموم انجام شد. توییتر با ایده آزادی بیان برای همه ایجاد شد و همه باید به طور مساوی شنیده شود، اما با گذشت زمان این روند تغییر کرد.

مثلا:

دارجباتاچاریا، پزشک دانشگاه استنفورد، معتقد بود که قرنطینه برای کودکان مضر است. توییتر مخفیانه حساب کاربری او را علامت گذاری کرد تا از ترند شدن آن جلوگیری کند.

یا دبونگینو مجری و تهیه کننده راستگرای تلویزیون در لیست سیاه قرار گرفته است.

مثال دیگر، روایت چارلی کرک، فعال محافظه‌کار (charliekirk11) است که به عنوان آگهی‌نشده برچسب‌گذاری شده است.

توییتر بارها علنا ​​انجام چنین کاری را رد کرده است. در سال 2018، ویجی گد (مدیر حقوقی و اعتماد) و کوان بیکپور (مدیر تولید) گفتند “ما شادو را ممنوع نمی کنیم” و افزودند: “ما مطمئناً افراد را بر اساس عقاید یا عقاید سیاسی ممنوع / محدود نمی کنیم.”

آنچه در توییتر به عنوان Shadow Ban شناخته می شود، در خود توییتر به عنوان Visibility Filtering یا VF شناخته می شود. چندین کارمند و مدیر این موضوع را در توییتر تایید کردند.

به گفته یکی از کارمندان ارشد توییتر: “VF را به عنوان یک ابزار قدرتمند برای محدود کردن و کنترل آنچه کاربران توییتر می بینند و می خوانند ببینید.” ابزار بسیار موثر بود. Visibility Filter (VF) به کنترل توییتر و دستکاری نتایج جستجو، قابل مشاهده بودن توییت ها و حساب ها، ویروسی بودن و ترند شدن توییت ها، هشتگ ها و حساب ها و همچنین حذف هشتگ ها از لیست های ترند اشاره دارد. همه عمومی و بدون اطلاع کاربر!

گروه مسئول اتخاذ این تصمیم، تیم واکنش استراتژیک (SRT-GET) است. این گروه روزانه 200 مورد را بررسی می کرد.

اما بدترین قسمت این است که به اینجا ختم نمی شود.

می توانید توییت اصلی را اینجا بخوانید.

تاپیک شما رو اینجا ادامه میدم

باری ویس (@bariweiss)

1. یک تحقیق جدید #TwitterFiles نشان می‌دهد که تیم‌هایی از کارمندان توییتر لیست‌های سیاه می‌سازند، از ترند شدن توییت‌های ناخواسته جلوگیری می‌کنند و به طور فعال دید کل حساب‌ها یا دیده شدن موضوعات پرطرفدار را محدود می‌کنند – همه به صورت مخفیانه، بدون اطلاع کاربران.

علاوه بر این، گروه دیگری (به اختصار SIP-PES) (سیاست یکپارچگی سایت، پشتیبانی ارتفاع سیاست) وجود داشت که شامل مدیران ارشد و مدیرعامل توییتر بود. تصمیمات عمده ای در این گروه در مورد حذف ها و تغییرات تاثیرگذار در سیاست/جامعه گرفته شد. توییتر گزارش سیستم و تصمیمات ثبت نشده در مراحل قانونی.

یکی از این تصمیمات برای حساب پرطرفدار لیست سیاه (libsoftikt) گرفته شد و هرگونه تغییر در وضعیت آن باید با نظر SIP-PES انجام می شد. این حساب کاربری که در سال 2020 ایجاد شد و بیش از 1.4 میلیون دنبال کننده داشت، در سال 2022 شش بار به دلیل نقض قوانین توییتر به حالت تعلیق درآمد. اما در گزارش داخلی SIP-PES در اکتبر 2022، پس از هفتمین تعلیق، به عدم نقض قوانین توییتر اشاره شد، اما فکر می کنیم با استفاده از سیستم قانونی و برچسب کودک آزاری می توان افراد را تحریک کرد. ، که به حالت تعلیق درآمده است.

از سوی دیگر، در 21 نوامبر 2022، زمانی که عکسی از آدرس محل سکونت وی در توییتر منتشر شد، با وجود اینکه قوانین حریم خصوصی توییتر را نقض می کرد، تیم توییتر اجازه حذف آدرس منتشر شده را نداد و به مخالفان اجازه ادامه کار را داد. آزار و اذیت ریچیک با استفاده از آدرس

این ویدئویی از شهادت جک دورسی در مقابل کنگره آمریکا در سال 2018 است که جناح جمهوری خواه را در توییتر ناامید می کند.

طبق قوانین فدرال ایالات متحده (بخش 1621 کد ایالات متحده و عنوان 18 از 1001)، دروغ گویی یا تحریف حقیقت در حین شهادت در کنگره حداکثر تا 5 سال زندان دارد.

کایل موریس (@RealKyleMorris)

در طول شهادت خود در مقابل کنگره در سپتامبر 2018، از جک دورسی، مدیرعامل وقت توییتر، پرسیده شد که آیا توییتر «جمهوری‌خواهان برجسته را ممنوع می‌کند».

دورسی پاسخ داد: «نه. #TwitterFiles2

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا