اقتصادیمطالب برتر

آفتامات چراغ چیست

لامپ‌ها وسایل مصرفی هستند که باید هر از گاهی تعویض شوند. بسته به نوع چراغ ها، بعضی از آن‌ها باید بیشتر از دیگر موارد نیاز به تعویض دارند چرا که در نهایت لامپ کم نور یا خاموش می‌شود. خوشبختانه، راه حل ساده این است که لامپ های کم نور را با لامپ جدید جایگزین کنید. برای تهیه و خرید بست کمربندی کلیک کنید.

آموزش نصب آفتامات چراغ پیکان | آموزش نصب رله تقویت چراغ جلو پراید

راه های افزایش نور چراغ خودرو

روش های افزایش نور چراغ خودرو

برای افزایش نور ماشین روش‌های زیادی وجود دارد، که بهترین و موثرترین نوع آن استفاده از چراغ‌های هدلایت و تخلیه‌ای است که میتوانند به صورت قابل توجهی نور چراغ ماشین را افزایش بدهند.

لامپ هدلایت ماشین

این لامپ نوع جدیدی از چراغ‌های ماشین است که از نوع لامپ ال ای دی LED و COB هستند که در این نوع از فن خنک کننده در آنها استفاده شده است. این لامپ هدلایت را میتوان جایگزینی برای چراغ ماشینها دانست که دارای نور بالا و کارکرد لحظه‌ای است و آن را در بسیاری از ماشین‌ها بکار برده‌اند و توانسته توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند.

با نصب این چراغ رانندگان میتوانند توان و کیفیت روشنایی خودروی خود را بالا ببرند. چراغ‌های اصلی در قسمت جلو و در فواصل استاندارد تعبیه شده است، باید این قدرت و توانایی و قابلیت را داشته باشد که روشنایی کافی را فراهم کند.

محل نصب لامپ ماشین بسیار دارای اهمیت است، یعنی در حدود فاصله‌ای بین هفتاد تا یکصد و سی و پنج سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد که بتوان آن را طوری تنظیم کرد که نور پایین سی و پنج متر جلوتر و چراغ در موقیت نور بالا تا صدو پنجاه متر را بتواند پوشش دهد و روشن کند، این طبق استاندارد تعیین شده در ایران است.

لامپ هد لایت یکی از بهترین نوع از لامپ‌ها و تجهیزات ماشین است و هدلایت D5 را میتوان به عنوان پروژکتور استفاده کرد و آن را در درون سپر یا در کاسه‌ چراغ جلو نصب کرد.

تمامی ماشین‌ها دارای نور بالا و پایین هستند که در اکثر ماشین‌ها از پروژکتور سپر نیز استفاده میشود، تا به وسیله آن روشنایی بهتری را داشته باشند و با خرید این نوع از لامپ به روشنایی باکیفیت و بهتر خواهید رسید.

در بعضی از ماشین‌ها سیستم روشنایی به گونه‌ای است که با استفاده از یک روشنایی، که دارای دو چراغ داخلی است، نور پایین و بالا را فراهم میکند که به وسیله دسته راهنما بین دو حالت هم میتوان آن را تنظیم و اجرا کرد، این چراغ‌ها دارای فیوزی مستقل هستند که اگر هر کدام از آنها بسوزد میتوان آن‌ها را تعویض کرد و هر کدام از این فیوزها قابلیت انتقال برق لازم برای روشن شدن چراغ‌ها را به صورت مستقل دارد.

برای اینکه از کیفیت نور بهتری بهره مند شوید میتوانید از نوع جدید چراغ‌های هدلایت استفاده کنید.

روش های افزایش نور چراغ خودرو

لامپ تخلیه‎‌ای ( زنون)

این نوع از لامپ‌ها دارای روشنایی بیشتری نسبت به لامپ هالوژنی است. این لامپ دارای دو برابر روشنایی نسبت به نور لامپ هالوژنی است. و روش مناسبی برای تقویت نور چراغ خودرو محسوب میشوند.

لامپ زنون دارای خاصیت توزیع بهتر روشنایی است، این خاصیت مناسب راننده در مسیرهای پر از پیچ و خم و شرایط بسیار مشکل است.

نور این نوع از لامپها به رنگ آفتاب هستند و دارای زمینه‌ای آبی که باعث میشود که رنگ اجسام به صورت طبیعی به نظر برسند و مصرف انرژی الکتریکی این لامپ بسیار کمتر از لامپ‌های معمولی است.

نکته: در صورت استفاده از لامپ زنون باید باتری با آمپر بالاتر برای خودروی خود تهیه نمایید.

ترمیم چراغهای جلو

با گذشت زمان، چراغهای جلو تاریک می شوند، بنابراین برداشتن روکش جلوی چراغ جلو به طور معمول منجر به یک نورافکن روشن تر می شود.  تا زمانی که آنها سرانجام شعله ور شوند، برخی از چراغهای جلو، از جمله لامپهای HID طولانی مدت، به طور بالقوه تا 70 درصد از قدرت خود را از دست خواهند داد.

به دلیل آلودگی، گرد و غبار، آلودگی و اجسام کوچکی که در چراغ های جلو شما قرار می گیرد، چراغ های جلو شما می توانند مه آلود شوند.  هرچقدر که ممکن است آزاردهنده باشد، این یک قسمت عادی از داشتن یک ماشین است.  با این حال، با این حال، شستشو و بازسازی چراغ های جلو نیز تغییر نامرئی را ایجاد می کند.

اگر فکر می کنید وضعیت چراغ ها خوب است و کم نور بودن آنها فقط به دلیل لایه ای از کثیفی است، پس شستن چراغ ها ساده ترین و ارزان ترین راه برای افزایش روشنایی چراغ های جلو اتومبیل شما خواهد بود.  این روش ساده ترین راه برای به دست آوردن چراغهای جلو بهتر است زیرا شما به فکر خرید یک چراغ قوه جدید نیستید.

همچنین می تواند یکی از آسان ترین راه ها برای انجام کار باشد تا مجبور نباشید الگوهای نور منحصر به فرد، لامپ های سازگار با مدل و مدل شما و یا نحوه نصب خود لامپ را مرور کنید.  تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کیت بازیابی پیدا کنید و آماده کار باشید.

راه های تقویت نور چراغ جلو ماشین

فقط در صورتی که دلیل انتخاب افزایش روشنایی چراغ های جلو از روی ضرورت باشد و نه از نظر سبک، بیش از یک دلیل وجود دارد که چرا چراغ های جلو کم نور هستند یا چراغ های چراغ شما به اندازه کافی روشن نیستند – برخی از این دلایل ممکن است کثیفی، استفاده طولانی مدت، عدم برخورد با جهت درست و غیره باشد. با این حال، چه برای سبک و چه برای ضرورت، این چند نکته مطمئناً نتایج دلخواه را به شما می دهد.

این ممکن است گاهی اوقات طولانی باشد، اما اولین نکته مناسب برای استفاده بیشتر از چراغهای جلو این است که بررسی کنید آیا تراز شده است و هدف به درستی تنظیم شده است.

گاهی اوقات، دلیل این که چراغ های جلو شما آنطور که می خواهید روشن نیست، این است که چراغ های اتومبیل شما به درستی کار نمی کنند یا هدف چراغ جلو تغییر کرده است.  بنابراین بهتر است ابتدا چراغ های جلو را بررسی کرده و از تراز مناسب آنها اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید:

شایع ترین دلیل کم نور شدن چراغ های جلو، زمان صرف شده است.  پس از مدتی، آنها به دلیل اکسیداسیون شروع به تیره شدن می کنند که باید با کیت ترمیم چراغ جلو اتومبیل ترمیم شود.  از طرف دیگر، آنها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

گاهی اوقات، اتفاق می افتد که فقط یکی از لامپ ها کم نور است و بنابراین ممکن است وسوسه شوید که یک لامپ را جایگزین کنید، این اشتباه را نکنید. معمولاً، وقتی یکی از لامپ ها بالا می رود یا کم نور می شود، دیگری دیگر چندان عقب نیست، بنابراین برای ایمن بودن، بهتر است هر دو لامپ را تعویض کنید.

مسلماً فقط در صورت مهارت در سیم کشی می توانید با سیم کشی کار کنید، در غیر این صورت، می توانید از این نکته صرف نظر کرده و به مورد بعدی بروید.  اما می توان رله ها را دوباره سیم کشی کرد تا بهترین نتیجه و عملکرد را از باتری ها دریافت کنیم که در این صورت چراغهای جلو روشن تر هستند.  با کمی سیم کشی مجدد، ممکن است بتوانید ولتاژ کمتری بین لامپ و از دست بدهید که می تواند منجر به پرتو روشن تر شود.

اگر شما یکی از کسانی هستید که می خواهید چراغ های جلوی شما درخشان ترین حالت ممکن باشد، شاید شما شبها زیاد سفر می کنید، ممکن است بخواهید چراغ های LED را تهیه کنید.  چراغهای LED از درخشان ترین ها هستند و برای دید در شب، فوق العاده قدرتمند هستند.  با این حال، نصب آنها می تواند کمی مشکل باشد، اما می توانید برای انجام این کار با یک متخصص مشورت کنید.

معمولاً روشنایی LED پنج برابر بیشتر از لامپ های هالوژن و بنابراین، پنج برابر قوی تر است.  اگر واقعاً می خواهید روشن تر شوید، یک انتخاب عالی است.

تمیز کردن چراغ ها باعث افزایش نور چراغ خودرو می شود.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، دلیل کم نور شدن چراغ های جلو می تواند در اثر آلودگی روی سطح چراغ جلو یا حتی اکسیداسیون باشد – این که رنگ زرد رنگ روی چراغ های جلو نه تنها واقعاً آزاردهنده نیست، بلکه می تواند باعث کاهش نور شود. عملکرد چراغ ها

در حال حاضر، چندین روش DIY برای تمیز کردن چراغ های جلو مانند استفاده از کاغذ سنباده وجود دارد، اما یک کیت ترمیم چراغ جلو بهترین گزینه شما در این زمینه است، چراغ های جلو را بدون هیچ زحمتی کاملاً تمیز می کند و می توانید از بهترین چراغ های جلو خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید:

  • رله تقویت کننده نور چراغ ماشین

تقویت کننده و افزایش نور خودرو

آفتامات (رله)، این کیت به منظور تقویت نور چراغ های خودروها مورد استفاده قرار می گیرد, با قرار دادن رله در مدار الکتریکی ولتاژ ثابت شدت جریان مصرفی لامپ چراغ ها را تامین می کند.

بعضی از ماشین‌ها دارای رله‌ای مستقل هستند که با دریافت ولتاژ، به وسیله تغذیه مستقل چراغ را روشن کنند، این کار موجب میشود که برق زیادی از دسته راهنما و یا فیوزها عبور نکند و طول آنها کاسته نشود.

سیستم عملکردی این نوع بسیار ساده است که میتوان به راحتی اگر دچار مشکل یا خرابی شد آن را عیب یابی و تعمیر کرد.

در آن زمانی که هیچ کدام از چراغ‌های ماشین روشن نباشد این امکان وجود دارد که سوکت در قسمت دسته راهنما از آن خارج شده و یا اینکه فیوز سوخته باشد، اما اگر قسمتی از چراغ روشن نشود ممکن است که رله همان قسمت خراب شده باشد.

در بعضی از ماشین‌ها فیوزی مستقل برای چراغ سمت چپ و راست وجود دارد، که مطابق با چراغ‌های اصلی کار میکنند و تفاوت آن‌ها دراین است که هر کنتاکت در مه شکن، به صورت مستقل باعث روشنایی در چراغ مه شکن عقب و جلوی ماشین میشوند.

دکمه بازگشت به بالا