علمی و پزشکی

آلودگی هوای خوزستان ۱۳۲ هزار نفر را روانه بیمارستان‌ها کرد

مخبران/خوزستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۱۳۲ هزار نفر با مشکلات قلبی و تنفسی غیرعفونی به مراکز درمانی خوزستان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

دکتر میثم معزی اظهار کرد: بیماری‌های ناشی از آلاینده‌های هوا، سالیانه میلیون‌ها نفر را در بیمارستان بستری می‌کنند و برآورد سازمان بهداشت جهانی این است که از هر ۸ مورد مرگ، یک مورد به دلیل آلودگی هوا است.  

به گزارش مخبران، وی ادامه داد: بیماری ایسکمیک قلب، سکته مغزی، انسداد ریوی مزمن، سرطان ریه، تشدید حملات آسم، برونشیت مزمن، زوال عقل و آلزایمر و رینیت آلرژیک از شایع‌ترین بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا به شمار می‌روند.

افزایش ۱۶ درصدی مراجعات قلبی تنفسی نسبت به سال گذشته

معزی به آمار بیماران قلبی و تنفسی غیرعفونی مراجعه‌کننده به بیمارستان‌ها در آذرماه سال‌ جاری اشاره کرد و گفت: در آذرماه ماسال ۱۷ هزار و ۹۴۲ نفر به بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند، این در حالی است که در آذرماه سال گذشته تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به نمودار مقایسه‌ای بیماران قلبی و تنفسی غیرعفونی ۹ ماهه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱، ۱۱۳ هزار و ۳۱۷ نفر و امسال ۱۳۲ هزار و ۲۰۹ نفر با مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا به بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کرده‌اند که بیانگر افزایش ۱۶درصدی مراجعه بیماران است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا