حوادث

آمار نزاع در استان ۶ درصد کاهش یافت

مخبران/مازندران مدیرکل پزشکی قانونی مازندران آمار آزمایش های انجام شده در استان را 13 هزار و 524 نفر (8758 مرد و استراحت زن) طی هشت ماهه سال جاری منتشر کرد و گفت: این رقم در مقایسه با 6 درصد کمتر است. در مدت مشابه سال گذشته.

به گزارش مخبران، علی عباسی گفت: بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ها، بیشترین درگیری در شهرستان های ساری و میاندرود با یک هزار و 953، بابل یک هزار و 687، نوشهر و چالوس با هزار و 424 نفر و کمترین درگیری بوده است. شهرستان فریدونکنار با 266 نفر ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات موجود بیشترین نزاع در ماه شهریور با یک هزار و 828 مورد، مردادماه با یک هزار و 787 و خرداد با یک هزار و 778 مورد به ثبت رسیده است، در حالی که کمترین نزاع در اردیبهشت ماه با یک هزار و 517 مورد گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با تاکید بر اینکه درگیری یکی از دلایل رایج مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، گفت: اکثریت افراد پس از درگیری و درگیری توسط مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی معرفی می شوند. نوع و میزان جراحت طبق قانون مجازات اسلامی به آنها داده شده است.

این مسئول پایین بودن میزان تحمل افراد جامعه را دلیل افزایش تعداد درگیری ها دانست و گفت: آموزش مهارت های زندگی به ویژه در سنین پایین، سطح تحمل افراد ضروری است. افزایش در موقعیت های استرس زا؛ به جای درگیری فیزیکی، مشکلات دو طرف باید از طریق گفتگو و تفاهم حل شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا