علمی و پزشکی

آنفلوآنزا، عفونت تنفسی غالب در زمستان امسال در چین

کارشناسان بهداشتی چین روز گذشته (یکشنبه) با استناد به داده‌های نظارتی اعلام کردند به‌رغم کاهش اخیر موارد آنفلوآنزا، ویروس‌های آنفلوآنزا همچنان پاتوژن (عامل بیماری‌زا) اصلی بیماری‌های تنفسی در این کشور هستند.

به گزارش مخبران، این کارشناسان در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) برگزار شد، گفتند روند بیماری های تنفسی که به طور متناوب یا همزمان غالب می شوند، احتمالا در ماه جاری میلادی (فوریه) ادامه خواهد داشت.

«چن کائو»، یکی از متخصصان در این باره گفت: همچنین سویه JN.۱ کرونا به نوع غالب کووید۱۹ در چین تبدیل شده است، اما اکثر موارد ابتلا به آن خفیف هستند.

با این وجود، او هشدار داد که انتظار می رود با افزایش مسافرت‌ها، موارد ابتلا به کووید۱۹ افزایش یابد.

به گزارش شینهوا، مقامات بهداشتی چین به مسافران روزهای تعطیلات توصیه کردند که مراقب گسترش بیماری های عفونی و همچنین هشدارهای بهداشتی صادر شده توسط مقامات باشند. همچنین به مردم توصیه می‌شود در حمل‌ونقل و مکان‌های عمومی سرپوشیده یا شلوغ از ماسک استفاده کنند و بهداشت شخصی را رعایت کنند، وضعیت سلامت خود را کنترل کنند، رژیم غذایی متعادل داشته باشند و برای تقویت سیستم ایمنی خود ورزش کنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا