علمی و پزشکی

ابتلای ۱۴۵هزار پرستار به کرونا در کشور / بیش از ۱۵۵ پرستار شهید در دوران کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بیش از 155 پرستار در اقصی نقاط کشور به مقام شهدای سلامت دست یافته اند، گفت: دنیا را کوتاه تر کنید.

به گزارش مخبران و به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در مراسم تجلیل از مقام پرستار، همزمان با نامگذاری روز پرستار با ولادت سرور و سالار شهیدان کربلایی حضرت زینب(س) را بسیار درخشان و امیدوارکننده برای جامعه پرستاری توصیف کرد.

وی افزود: حضرت زینب در ادامه نهضت پرشور امام حسین(ع)، صفات و فضایل آن حضرت را مجاهدت کرد و نامگذاری روز پرستار همزمان با ولادت این بانوی شجاع نشان از جایگاه رفیع پرستاری دارد.

زالی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت نامگذاری روز پرستار در ولادت بانوی قهرمان کربلا گفت: پرستار حامل پیام های مهمی است.

رئیس دانشگاه گفت: بحران کرونا نشان داد که پرستاران ایران اسلامی در عرصه ایثار پیشرو هستند.

در روزهای سخت مبارزه با کرونا، تامین تجهیزات حفاظتی در بحران بود، پرستاران برای حفاظت از مردم صحنه را ترک نکردند، بیگانگان اجتماعی، پرستاران از امتیاز خدمت خارج شدند.

زالی با اشاره به ایثارگری های پرستاران در سخت ترین روزهای کرونا، تاکید کرد: جامعه پرستاری بخش بزرگی از شهادت در حوزه سلامت است و از خودگذشتگی این عزیزان ستودنی و باعث افتخار است.

رئیس دانشگاه ادامه داد: 155 پرستار در اقصی نقاط کشور شهید یا مراقب سلامت شدند که عزیزانشان برای نجات مردم از آتش‌سوزی قلبی جان خود را فدا کردند تا از رنج این اپیدمی جهانی کاسته شود.

وی ادامه داد: تا امروز 145 هزار پرستار در کشور در حوزه ای که به مردم خدمت می کند به کرونا مبتلا شده اند که این عزیزان به معنای واقعی کلمه کاردان سلامت هستند.

کارنامه جامعه پرستاری کشور با وجود وعده مهربانی و تحقق همچنان قابل توجه است: پرستاران غیور منطقه در تمام مواقع بحرانی و سختی با جان و دل به خدمت رسانی به مردم ادامه دادند.

رئیس دانشگاه با ارائه صداقت و سخاوت به پرستاران پرتلاش کشور گفت: و اوج این افتخار در کرونا خود را نشان داد.

جلی در سخنانی به مناسبت تجلیل از مقام شامخ پرستاران در سال جاری گفت: احساس می کنیم در فضای امروزی مطالبات پرستاران در سطح بالایی برآورده می شود.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری خطاب به مراجع و سیاستگذاران گفت: بی شک اطمینان رئیس جمهور مبنی بر اینکه تاکیدات مقام معظم رهبری بر دستگاه های اجرایی به زودی مطالبات نظام تعرفه های 10 و 14 ساله را برآورده می کند، محقق خواهد شد. کابینت.”

صحبت از دکتر جلی شد، پرستاران محترم کشور هرگز به دنبال سود مالی در اجرای تعرفه ها نیستند، بلکه بزرگترین دستاورد جامعه پرستاری استقلال حرفه ای و عدالت در حوزه بهداشت و درمان است. از سیستم تعرفه.

لزوم اجرای قانون استثنایی ضرایب، معافیت های مالیاتی (خصوصاً برای پرستاران بخش های عروق ویروس کرونا)، تعریف ایثار برای پرستاران مبتلا به علائم روحی و جسمی در تاج گذاری، سیستم یکپارچه متمرکز مبتنی بر شأن و منزلت شغلی و پاسخگویی به پرستاران. این خواسته های مشروع پرستاران زالی اشاره کرده و لازم دانسته است.

رئیس دانشگاه در سوی دیگر با اشاره به روند سخت و تلخ کاری 89 روزه کادر پرستاری گفت: روند جذب و تبدیل وضعیت این نیروها را نادیده گرفته و به تعویق بیندازید یا حذف کنید.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید بر سرعت بخشیدن به جذب نیروهای 89 روزه، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب به ما سفارش می کنند وقتی کادر پرستاری و کادر بهداشتی را تکمیل کردیم، دل مان خوب باشد. با ما همراه باشید و امروز به راحتی می توانیم از زحمات این عزیزان چشم پوشی کنیم.

از دیگر تاکیدات دکتر جلی در این جلسه تامین امنیت و ثبات شغلی فرزندان خدمتگزاری بود که لباس سربازی به تن دارند.

زالی ادامه داد: تردیدی نداریم که فضای حاکم بر دولت و مجلس شورای اسلامی آمیخته به جوهره احترام و حلالیت پرستاران است.

وی به فرمایشات حکیمانه، دلسوزانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: مبنای این فرمایشات، تحقق مطالبات و رسیدگی به مشکلات جامعه پرستاری است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی آمادگی خود را برای اجرای طرح‌های نوآورانه در وزارت بهداشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد و در این طرح‌ها به موضوعاتی از جمله پرستاری انطباق در دوران کرونا و پرستاری جامعه اشاره کرد.

جهالی در مراسم اختتامیه با تبریک روز پرستار به مردمی که در خدمت مردم هستند، از تلاش های هیئت رئیسه دانشگاه برای پاسخگویی به مطالبات جامعه پرستاری خبر داد و از تلاش های روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی تقدیر کرد. علوم پزشکی به عنوان یک واحد پویا و نوآور.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سعید کریمی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم (ص) مبنی بر ارزش والای پرستاری در نزد خداوند گفت: شیوع ویروس کرونا، سختی ها و سختی های حرفه پرستاری بیش از پیش آشکار می شود.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تامین و رعایت مطالبات پرستاری گفت: دستور کار دانشگاه تامین مطالبات پرستاران است.

کریمی با تشریح مصائب حضرت زینب(س) روز میلاد آن حضرت را روز پرستار نامگذاری کرد و آن را افتخاری بزرگ برای جامعه پرستاری دانست.

در این مراسم شهید بهشتی مدیر گروه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی فرعون مولا با اشاره به امواج متنوع و هولناک کرونا از تلاش پرستارانی که با تمام وجود ایستادگی کردند و از آنان تقدیر کرد.

وی گفت: پرستاران منطقه علاوه بر درمان بیماران کووید، نقش بسزایی در برنامه واکسیناسیون عمومی داشته اند.

وی گفت: کشور 20 ماه سخت را برای شیوع بیماری کرونا سپری کرده است، در این روزهای سخت همکارانی را از دست داده ایم، خانواده های زیادی داغدار عزیزان خود شده اند و پرستاران زیادی همچنان با بیماری مزمن عروق ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند.

مولا ادامه داد: کادر پرستاری قویتر و آگاهتر آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی سپس گزارشی از عملکرد مدیریت پرستاری دانشگاه ارائه کرد و توضیح داد که چالش اصلی مدیریت پرستاری در دوران بحران کووید 19 تامین نیروی انسانی بوده است.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه پیشنهاد افزایش موارد ابتلا به عفونت عروق ویروس کرونا، حذف فعالیت پرستاران باردار و شیرده در کرونا و تبدیل تخت‌های تخصصی به ویژه در مواجهه با مسائل نیروی انسانی را مطرح کرده است. در کرونا.

وی اعلام کرد که کادر پرستاری سایر بیمارستان‌های کمتر درگیر کرونا در پردیس را به سایر بیمارستان‌ها و کارکنان داوطلب مراکز دانشگاهی در سیستان و بلوچستان و خوزستان اعزام خواهد کرد.

مولا ضمن تقدیر از زحمات پرستاران در کرونا با اشاره به آمار شهدا و بیماران گفت: تاکنون 4280 بیمار از کادر پرستاری دانشگاه قائد و بیمارستان های غیردانشگاهی بستری شده اند و 12 نفر نیز در این بحران شهید شده اند.

این بهشتی است که مولا از جمله اجرای برنامه پیشگیری و کنترل عفونت، توانمندسازی ذهنی و اجتماعی کادر پرستاری، مشارکت در برنامه واکسن کرونا، کمیته عوارض واکسن کرونا و برنامه پیشگیری از مرگ و میر نوزادان برای یک نفر نام برد. تا 59 ماه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم تجلیل از مقام پرستاری امروز با حضور جمعی از مسئولان وزارت بهداشت در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. اعضای هیئت مدیره دانشگاه و تعداد زیادی از پرستاران.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا