اجتماعی

اتصال حوزه اجرا به حوزه علم و پژوهش راهکار حل چالش شهرهاست

مرکز مطالعات و برنامه ریزی تهران گفت: چاره ای جز پیوند دادن حوزه اجرا به حوزه علمی و پژوهشی برای رفع چالش های شهرستان ها وجود ندارد.

به گزارش مخبران، محمدحسین بوخانی در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و هشتمین جشنواره پژوهش و آموزش مدیریت شهری و روستایی اظهار کرد: شهرها امروز به عنوان بالاترین دستاورد بشری با چالش هایی روبرو هستند که وجود دارد. بدون رابطه.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران افزود: کارنامه طرح جامع تهران این است که تهران شهری دانش بنیان، هوشمند، جهانی، با هویت ایرانی و اسلامی و شیوه مدیریت شهری در این دوره است.

بوکانی با طرح این سوال که آیا روند کنونی مدیریت شهری ما را به سمت تمدن می کشاند؟ وی ادامه داد: در این دوره از مدیریت شهری امیدواریم بتوان به مشکل مدیریت یکپارچه شهری رسیدگی کرد.

وی با پیشنهاد اینکه راهکارهای علمی برای تحقق عدالت و حل مشکلات شهری وجود دارد، گفت: به نظر می رسد مدیریت شهری، دولت و مجلس و سایر دستگاه ها به فکر راه حل های میان مدت و بلندمدت هستند.

وی گفت: این مرکز مطالعاتی سومین سالی است که سابقه مشترک با 50 سال سابقه دارد و امسال با وجود شرایط تاج گذاری 2029، یک شغل پذیرفته شده در جشنواره داریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا