بین الملل

احتمال کشته شدن دست‌کم 50 نفر در پی گردباد در کنتاکی+فیلم

به گزارش خبرگزاری آنلاین مخبران، اندی بشیر، فرماندار کنتاکی گفت بیم آن دارد که دست کم 50 نفر در طوفان در بخش غربی این ایالت جان خود را از دست داده باشند.

او به شبکه محلی گفت: «ما می دانیم که احتمالاً بیش از 50 کشته، اگر نه بیشتر، وجود دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، طوفان با عبور از تنسی به کنتاکی خسارات زیادی به بار آورد. اداره پلیس کنتاکی اعلام کرد که چندین ساختمان در ایالت کنتاکی در جنوب غربی این ایالت فروریخته است.

او گفت که چندین نفر در یک کارخانه شمع در میفیلد گیر افتاده بودند و کل ساختمان ویران شد.

او گفت که اگرچه بلافاصله هیچ تلفات جانی در میفیلد گزارش نشد، اما امدادگران به محل اعزام شدند.

به دلیل خسارات شدید گردباد در چندین شهر غربی، فرماندار کنتاکی بامداد جمعه وضعیت اضطراری اعلام کرد. بشیر گفت که گارد ملی به محل فراخوانده شد.

طوفان اواخر شب جمعه به ایالت های آرکانزاس و ایلینویز آمریکا رسید و به خانه سالمندان و انبار آمازون در مونت مونه آسیب رساند.

به گزارش اسپوتنیک، ده ها هزار نفر در خانه مونمارتر زیر آوار گیر کرده بودند که دست کم دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

این گزارش می افزاید: نیروهای امدادی موفق شدند مجروحان را از بقایای ساختمان آسیب دیده خارج کنند اما از وضعیت جسمانی آنها اطلاعی ارسال نشد.

به گفته رسانه های محلی، نیروهای امنیتی شهر مونت و نیروهای شبه نظامی از شهر مجاور اعزام شده اند تا کمک ها و باقیمانده ها را از بین ببرند. سایر نیروهای امدادی نیز به انبار آمازون در 25 مایلی سنت لوئیس اعزام شده اند.

انتهای پیام/صاین را برای صفحه اصلی مشخص کنید

دکمه بازگشت به بالا