عمومی

اخلاص رمز ماندگاری انسان‌ها است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله رضا رمضانی شامگاه سه شنبه در مراسم سالگرد شهادت حضرت زهرا (س)س) در مسجد امام ظفر صادقآ) رشت با بیان اینکه بانوی بزرگ جهان اسلام الگوی بی نظیری برای همه مسلمانان است، گفت: سبک زندگی حضرت زهرا(س) الگوی موفق و موثری برای هر انسانی است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)آ) وی با بیان اینکه ایمان و اعتقاد موجب رشد و اعتلای شخصیت انسان می شود، بیان کرد: انسان باید تصمیم بگیرد و برای شکوفایی شخصیت خود تلاش زیادی کند و در این راه از الگوهای کامل الهی پیروی کند.

او حضرت زهرا(س)س) ایشان در طول عمر کوتاه خود از تمام فضایل اخلاقی به طور کامل برخوردار بودند، فرمودند: مقام این زن بزرگ به حدی بود که بهشت ​​آرزوی وجودش را داشت، زیرا برای رضای الهی در زندگی خود تمام تلاش خود را می کرد.

نماینده مردم گیلان در دیدار خبرگان رهبری اخلاص را رمز ماندگاری انسان دانست و تصریح کرد: اگر انسان نیت درستی داشته باشد راه درست را انتخاب می کند.

وی با تاکید بر اینکه انسان باید خود را برای خدا تربیت کند، افزود: تمام اعمال، افکار و نیات ما باید در جهت جلب رضایت خداوند باشد تا به قرب الهی برسیم و جاودانه شویم.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه دنیای غرب تلاش می کند انسان را از تربیت مادی و معنوی، مسئولیت و عدالت دور کند، گفت: اگر انسان حواسش پرت باشد، خوب نمی بیند و خوب صحبت نمی کند.

وی با بیان اینکه غرب می خواهد حقیقت را محو کند و دل جوانان ما را سیاه کند، گفت: اگر نام خدا در دل مردم جا بیفتد موفق می شود.

با اشاره به جایگاه مراجع معنوی و حضرت زهرا (س)س) در پیشگاه خداوند تصریح کرد: او مسلمان و مؤمن واقعی به خدا و نمونه حاکم کامل بود.

دکمه بازگشت به بالا