عمومی

ادعاهایی که دروغ از آب درآمدند

با وجود بحث هایی که این روزها در مورد بازیکنان باکیفیت استقلال و پرسپولیس که به اردوی تیم ملی راه نیافتند، ادامه دارد، جدای از این مسائل، می توان به بیانیه جنجالی که راه اندازی شد بازگردیم. چند ماه پیش و رویدادهای جنجالی نشان می دهد که زمان بیشتر یک ترفند رسانه ای یا بلوف طرفداران است تا واقعیت.

به گزارش مجله مخبران شرقی وی نوشت: چیزی تا شروع جام جهانی 2022 قطر و اولین بازی ایران در این جام مقابل انگلیس باقی نمانده است. کی روش اردوی تیم ملی را با بازیکنان شاغل در لیگ ایران آغاز کرد و منتظر است تا افسران ارتش تیمش را که بار اصلی این تیم هستند، اضافه کند. در این بین لیست اولیه بازیکنان تیم ملی دعوت شده به این اردو مطرح شده و باشگاه های استقلال و پرسپولیس گلایه مند هستند که برخی از بازیکنانشان در لیست نهایی کارلوس کی روش قرار نگرفته اند.

در مورد استقلال این روزها انتقادات زیادی به دلیل عدم حضور محمد محبی و صالح حردانی در اردو مطرح شده است. در جبهه مقابل، بازیکنان پرسپولیس از اینکه دو خرید جدیدشان یعنی دانیال اسماعیلیفر و سعید صادقی توجه کارلوس را جلب نکرده اند ناراحت هستند. در مورد دانیال هنوز خیلی ها هستند که می گویند با توجه به آماری که به ثبت رسانده است این حق بازیکن است که نه تنها در اردو شرکت کند، بلکه در جام جهانی حضور داشته باشد. جدای از این اسامی که ذکر شد، این روزها در لیست تیم ملی در مورد سلبریتی های داخلی یک غایب وجود دارد: مهدی خیدی. بازیکنی که بعد از حضور ناموفقش در امارات لقبش را گرفتند و گفتند آینده فوتبال ایران است کم کم از خاطره ها محو شد و هیچکس نمی پرسد که چرا مهدی قیدی این روزها جایی ندارد؟ حتی به اردوی تیم ملی یا تیم ملی ایران دعوت نشده است، حتی حوصله طرح سوال را هم به خود نمی دهد.

با وجود بحث هایی که این روزها در مورد بازیکنان باکیفیت استقلال و پرسپولیس که به اردوی تیم ملی راه نیافتند، ادامه دارد، جدای از این مسائل، می توان به بیانیه جنجالی که راه اندازی شد بازگردیم. چند ماه پیش و رویدادهای جنجالی نشان می دهد که زمان بیشتر یک ترفند رسانه ای یا بلوف طرفداران است تا واقعیت. موضوع مورد بحث بویژه مهدی خیدی و سعید صادقی است. این دو بازیکن ابتدای فصل به استقلال و پرسپولیس پیوستند و هر دو به اردوی تیم ملی راه پیدا نکردند. مشکل مشترک این دو بازیکن، عدم حضور آنها در تیم ملی نیست، بلکه شایعاتی است که در گذشته مطرح شده و این دو بازیکن برای حضور در تیم ملی ایران به استقلال و پرسپولیس پیوسته اند.

مهدی قیدی اگرچه بهترین رکورد را در تیم الاهلی نداشت، اما همچنان یک سرمایه ارزشمند برای استقلال بود زیرا به دنبال حفظ عنوان قهرمانی بود. در پایان فصل گذشته فوتبال در امارات، الاهلی تصمیم گرفت این بازیکن را به صورت قرضی به باشگاه دیگری منتقل کند. یکی از روزنامه های ورزشی نوشت: مهدی و خانواده اش می خواستند برای ادامه فوتبال خود تیمی در امارات یا قطر انتخاب کنند اما چند نفر از مسئولان باشگاه استقلال این بازیکن را متقاعد کردند که به تهران بیاید. در آن زمان در این زمینه نوشته شده بود: «یکی دو نفر از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال اشاره کردند که بازگشت مهدی قیدی به استقلال از نظر فنی مفید است و در ماه‌های قبل از حضور ایران در جهان. جام حذفی، انتخاب استقلال به حضور مطمئن قیدی در تیم ملی کمک می کند.

درست یا نادرست مهدی خیدی برای ادامه فوتبال استقلال را انتخاب کرد و راهی تهران شد. بازگشت به استقلال فعلا ناموفق بود و به غیر از بازی اول مقابل ملوان نتوانست رضایت هواداران تیمش را جلب کند. طبیعتاً در زمانی که او آماده نبود، علیرغم اطمینان یکی از مسئولان از حضور در تیم ملی، این بازیکن جایی در لیست نداشت. البته در آن زمان مربی دیگری مسئولیت هدایت تیم ملی را بر عهده داشت و مشخص نیست واقعا چنین قولی به مهدی خیدی داده شده است یا خیر. با توجه به اتفاقات کنونی مشخص می شود که ادعای مطرح شده در مورد این بازیکن و تضمینی که یکی دو مسئول باشگاه استقلال به او داده اند کذب بوده و قابل اعتماد نیست.

موضوعی مشابه در مورد سعید صادقی، ستاره نقل و انتقالات فوتبال ایران مطرح شد. صادقی ستاره فصل گذشته باشگاه گل گهر بود و از او به عنوان موثرترین بازیکن لیگ ایران یاد می شد. تقریبا تمام تیم های ثروتمند لیگ برتر برای داشتن سعید صادقی صف آرایی می کنند. اگرچه در آن زمان گفته می شد که این بازیکن از کشورهای حاشیه خلیج فارس، پرتغال و بلژیک پیشنهاد دارد، اما در سال قبل از جام جهانی، صادقی گویا ریسک نکرده و می خواهد بازی کند. لیگ ایران، در تیمی که او را تضمین می کند، فیکس بازی کند، به میدان برود. اینجا بود که شایعه شد سعید صادقی با مسئولان باشگاه استقلال به توافق رسیده است اما در کمال ناباوری به باشگاه رقیب پرسپولیس پیوست. حضور صادقی در باشگاه پرسپولیس با اظهارات جنجالی محمد مومنی عضو هیئت مدیره استقلال همراه شد. وی در گفت و گو با یک برنامه تلویزیونی درباره محرومیت سعید صادقی از استقلال گفت: سعی می کنیم به هر طریق ممکن بازیکنان باکیفیتی جذب کنیم و با بازیکنان ایرانی کاستی های پست خود را برطرف کنیم. اگر این اتفاق نیفتد، مطمئناً از بازیکنان خارجی استفاده می شود. به علاوه استقلال است نه تیم ملی. اینکه بگوییم برای هیچکس سهمیه جام جهانی نداریم یا می توانیم تیم ملی و سهمیه جام جهانی را فراهم کنیم. تیم های دیگر هم حتماً وعده های مشابهی داده اند.

مومنی مشخصا یعنی باشگاه پرسپولیس. همین صحبت ها بازتاب زیادی در رسانه ها داشت و گفته می شد پرسپولیسی ها تیم سرخ تهرانی را انتخاب کرده اند به این امید که صادقی بتواند با امید حضورش در این باشگاه در جام جهانی حاضر شود. . در کنار چنین شایعاتی، سعید صادقی که فصل گذشته موثرترین بازیکن لیگ برتر بود، امیدوار بود با ادامه درخشش در پرسپولیس بتواند جایگاه خود را در لیست تیم ملی بازپس گیرد. او در فصل دراگون اسکوچیچ به اردوی تیم ملی دعوت شد اما حضور صادقی در تیم ملی دیری نپایید و پس از حضور او در اولین اردو پس از حضور کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی، این تیم خط قرمز کشید. روی نام وینگر پرسپولیس و دست از بازی کشید «او سبک بازی خود را مدیون سعید صادقی است.» دعوت نشدن به بی میلی و مهره ای تاثیرگذار در سرخپوشان پایتخت نتوانست همراه با تیم ملی به قطر سفر کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا