اقتصادی

ارتش یمن، فعالیت غول کشتیرانی جهان در دریای سرخ را متوقف کرد

شرکت «مرسک» اعلام کرد تمام فعالیت‌های دریایی در دریای سرخ را پس از حملات پی‌درپی نیروهای مسلح یمن به کشتی‌های متعلق به این شرکت، موقتا متوقف می‌کند.

به گزارش مخبران، یک سخنگوی شرکت مرسک، بزرگترین مجموعه کشتی‌رانی جهان، روز جمعه خبر داد این شرکت تمام فعالیت‌های کشتی‌رانی در دریای سرخ را تا اعلام بعدی موقتا متوقف می‌کند.

این در حالی است که ارتش یمن روز گذشته اعلام کرد یک کشتی متعلق به این شرکت و امروز نیز ۲ کشتی آن را پس از بی‌توجهی به اخطارها و در حالی که عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

یک سخنگوی شرکت کشتی‌رانی دانمارکی «ای.پی مولر-مرسک» با اعلام اینکه عبور همه کشتی‌های باری این شرکت از دریای سرخ را تا اطلاع ثانوی متوقف می‌کند، گفت این شرکت آن‌ها را به مسیر فرعی دور آفریقا می‌فرستد.

این شرکت در بیانیه‌ ای با اشاره به حمله به کشتی‌های باری طی دیروز پنجشنبه و امروز جمعه در دریای سرخ نوشت: «ما به همه کشتی‌های شرکت مرسک در منطقه که قصد عبور از تنگه باب المندب را دارند دستور داده‌ایم سفرشان را تا اطلاع ثانوی متوقف کنند.»

شرکت مرسک روز پنجشنبه اعلام کرد، کشتی «مرسک جبل الطارق» در مسیر سفر از صلاله عمان به جده عربستان هدف یک حمله موشکی قرار گرفته است.

همچنین امروز شرکت ترابری آلمانی «هاپاگ لوید» نیز حمله به یک کشتی خود موسوم به کشتی «الجسره» را در نزدیکی یمن تایید کرده و از تصمیمش برای معلق کردن عبور همه کشتی‌های این شرکت از دریای سرخ در سه روز آینده خبر داد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا