عمومی

استان سمنان ۴۷۲ سازمان مردم نهاد دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد ریوادا وی عصر یکشنبه در نشست جمعی از مدیران سازمان های مردم نهاد استان سمنان با حضور حجت الاسلام مطیعی نماینده فقهای استان سمنان که به همت استانداری برگزار شد، گفت: 472 تشکل مردم نهاد وجود دارد. . فعال در استان: در هر هشت شهرستان سمنان تشکلی که توسط تشکل های مردمی تشکیل شده است فعال است.

وی گفت: در استان سمنان به ازای هر 3200 نفر یک سازمان مردم نهاد وجود دارد در حالی که میانگین کشوری یک سازمان به ازای هر 11600 نفر است. به ازای هر دو هزار و 500 نفر فعالیت در استان سمنان در افق 1404.

معاون استاندار سمنان فعالیت سازمان های مردم نهاد را در همه حوزه ها برنامه ریزی و تاکید کرده است: در مجموع سازمان های مردم نهاد استان در 17 سرفصل سازمانی فعال هستند که در این میان موضوعات و موضوعات اجتماعی با 41 نهاد عنوان برتر را دارد. و مسائل زنان، خانواده و مسائل فرهنگی در رتبه های بعدی قرار دارند.

ریوادا وی با بیان اینکه در حوزه کودکان، موسسات خیریه و موسسات عام المنفعه وضعیت مطلوبی داریم گفت: پس از روی کار آمدن دولت مردمی آیت الله رئیسی اقدامات ارزنده ای از جمله ایجاد شورای توسعه انجام شده است. حمایت از نهادها با 54 جلسه بررسی وضعیت نهادها، حضور نمایندگان نهادها در جلسات و کمیسیون ها، اتاق فکر با مشارکت فعال نهادها، اجرای برنامه رفع فقر کلی در استان. همکاری بین نهادها و سازمان ها در دستور کار است.

دکمه بازگشت به بالا