ورزشی

استمرار مطالبه‌گری و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها برای اصلاح امور

عباسی تأکید کرد؛

استاندار گیلان با بیان اینکه نقد و مطالبه‌گری دانشجویان باید منصفانه و در چارچوب باشد، گفت: برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و مطالبه‌گری در دانشگاه‌ها در راستای اصلاح امور استمرار داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رشت، اسدالله عباسی در آیین افتتاحیه سومین دوره رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، اظهار کرد: بسترسازی برای بهره گیری از اندیشه‌های دانشجویان و نخبگان آموزشی در دانشگاه‌ها در اولویت قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر بهره مندی از ظرفیت نخبگان در حل و بررسی امور مختلف افزود: خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی جوانان و دانشجویان باید به کمک توسعه گیلان بیاید.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت و جایگاه تحقیق و پژوهش در توسعه کشور، بیان کرد: دانشجویان نسبت مسائل روز جامعه و توسعه کشور نگاه پژوهشی و مسئله محور داشته باشند.

عباسی با تاکید بر تحقق ۱۰۰ درصدی اعتبارات حوزه تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌ها، اضافه کرد: حتی یک ریال از بودجه پژوهشی نباید برای فعالیت‌های دیگر هزینه شود و تمام و کمال باید در اختیار تحقیق و پژوهش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دانشجویان نسبت به حل مسائل تهدیدی گیلان تحقیق و پژوهش کنند، افزود: موضوعات تهدیدی در گیلان اعم از پیری جمعیت و معضلات زیست محیطی و نیاز به انجام کارهای پژوهشی در این بخش‌ها وجود دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه پژوهش موجب کاهش ضریب خطا، طی کردن راه صحیح و رسیدن به هدف درست می‌شود، گفت: با فعالیت‌های پژوهشی و تکیه بر دانش‌بنیان‌ها می‌توان از پس ابرچالش‌ها برآمد.

عباسی با بیان اینکه کارهای پژوهشی در کشور همیشه توفیق آمیز بوده است، اضافه کرد: ما برای تسهیل در کارها نیاز به فعالیت‌های پژوهشی داریم از این‌رو دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی باید به این مهم توجه کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اثرگذاری جامعه دانشگاهی در سرنوشت کشور، افزود: خلاصه کردن دانشجویان در فضای درس و کلاس اجحافی بزرگ در حق علم و دانش و توسعه مندی جامعه است.

استاندار گیلان با اشاره به نقش سودمندی دانشجویان در جامعه، بیان کرد: دانشجو باید جستجو، اندیشه و تولید کند و با تحقیق و مطالعه مطالبی را به دست آورد که برای جامعه و زندگی او مفید و اثرگذار باشد.

عباسی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت نسل چهارم و کارآفرینی تغییر رویه دهند، گفت: نگاه کارآفرینی در دانشگاه‌ها موجب تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌ها و بروز خلاقیت دانشجویان می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر اینکه فرصت گفتمان، خلاقیت و ایده پردازی برای دانشجویان فراهم شود، اضافه کرد: شکوفایی استعدادهای دانشجویان و نسل جوان در فرصت سازی و اعتماد به آنها تحقق می‌یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه نقد و مطالبه گری دانشجویان باید منصفانه و در چارچوب باشد، گفت: برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و مطالبه‌گری در دانشگاه‌ها در راستای اصلاح امور استمرار داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر اینکه مدیران استان گیلان باید پاسخگوی مطالبه به‌حق دانشجویان باشند، اظهار کرد: بنده به عنوان مدیر امور استانی جوابگوی سوالات دانشجویان هستم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا