عمومی

اشتغال مهمترین اولویت جوانان است/ ثبت یکهزار و ۶۲ ازدواج – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رحمان اندیک ظهر جمعه در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه افزود: جوانان مهمترین سرمایه اجتماعی جامعه هستند و غفلت از موضوعات جوانان ضربه‌های جبران ناپذیری بر جامعه ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: در صورت توجه و مشارکت دادن به قشر جوان، متعهد و متدین، توسعه شهرستان رقم خواهد خورد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بیان کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه جوانان در توسعه و تعالی کشور و ضرورت ساماندهی امور آنها، ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل شده که بالاترین مرجع تصمیم گیری در حوزه جوانان شهرستان است.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان افزود: ما در اداره ورزش و جوانان شهرستان ضمن پرداختن به حوزه ورزش در جای خود، موضوعات مربوط به حوزه جوانان را فراتر از مسئله ورزش دانسته و با جدیت آنها را برنامه ریزی و پیگیری خواهیم کرد.

اندیک با اشاره به بحث اشتغال بیان کرد: اشتغال جوانان بستر ساز و تسهیل کننده ازدواج، تشکیل خانواده، و فرزند آوری خواهد بود و عدم تمکین بسیاری از جوانان به ازدواج مسئله اشتغال است.

وی خواستار اولویت برنامه‌های اشتغال شهرستان برای جوانان در محور توانمندسازی و مهارت آموزی، راه اندازی بانک جامع اطلاعات اشتغال شهرستان، آسان سازی بانک‌ها در اعطای وام اشتغال، بازدید جهت آشنایی دانش آموزان و دانشجویان از طرح‌های اشتغال زایی و کارآفرینی، برگزاری مسابقات و رویدادها در حوزه اشتغال شد.

اندیک تعداد ازدواج‌های ثبت شده شهرستان در سال جاری تاکنون را یکهزار و ۶۲ مورد عنوان و خاطر نشان کرد: به زودی مرکز مشاوره ازدواج در شهرستان راه اندازی خواهیم کرد.

اندیک به درخواست بیش از یک ضامن جهت اخذ وام ازدواج از بانک‌ها انتقاده کرد و خواستار اجرای بخشنامه بانک مرکزی و دریافت وام ازدواج با یک ضامن شد.

دکمه بازگشت به بالا