فرهنگ و هنر

اصحاب اعراف چه کسانی هستند؟

مخبران/ قم یکی از اعضای اجلاس خبرگان رهبری گفت: هرکس بخواهد با امیرالمومنین علی (ع) باشد باید مجاهد باشد، تنبل ها و تنبل ها جایی نزد امام ندارند.

آیت الله سید محمد مهدی میرباقری، نماینده عالی رتبه و نماینده مجلس خبرگان رهبری در نخستین ساعات شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در سخنانی در جمع نمازگزاران و مجاوران مسجد مقدس جماکران گفت:

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در ادامه به خلافت امام علی (ع) اشاره و خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) از 35 سال تا سال 40 هجری قمری به مدت 4 سال و 9 ماه و دو سال و دو ماه بر خلافت حکومت کردند. جمل و صفین و نهروان سه جنگ جهانی و بقیه را با توطئه ها و جنگ های بی دلیل معاویه سپری کردند.

میرباقری ادامه داد: معاویه در جهان اسلام کمین، توطئه و ناامنی موسوم به دوران غارت کرد که در برخی از روایات 70 هزار پلپت در روز جمعه به امیر مؤمنان(ع) و امام لعن کردند. فراموشش کن، او این کار را می کند.
پیشکسوتان مقام معظم رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به نمازگزاران مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کردند: در کتب و آثار قدیمی بیش از 10 نام برای حضرت علی (ع) ذکر شده است. هدایت خداوند متعال در قرآن کریم بیان شده است.

آیت الله میرباقری ادامه داد: علی الاعراف یکی از کرسی های قیامت است، روی پل صراط است و همه باید از این قسمت عبور کنند، الاعراف ریزال یارفون هم کاملاً همین طور است. آیات، این مکان مشرف به بهشت ​​و جهنم است و مردم در آن اعمال و احوال اهل بهشت ​​و جهنم را مشاهده می کنند.
اعضای شورای خبرگان رهبری گفتند: در رابطه با عارف روایات متعددی که می خوانیم بیان می شود: شهود مردم هستند و انبیا گواهان آنها هستند) و روایات دیگری که ادعا می کنند انبیا و امام و سلام و بزرگوار هستند.

وی ادامه داد: اما مجموعه ای دیگر از روایات می گوید: آنها خسته اند، فضایل و مناقبشان برابر است، یا گناهکارانی هستند که عمل صالح انجام داده اند، مثلاً امام صادق (ع) فرمود: گروهی هستند که حسناتشان و اعمال بد مساوی است، اگر خداوند آنها را به جهنم می‌فرستد، اگر به خاطر گناهانشان بود و به بهشت ​​می‌فرستاد، به رحمت او می‌رسید.
امام باقر (ع) در مورد آیه «وَ عَلَی الرَّسُوَ الْأَرْسانَ» می فرمایند: «ما همان مردان هستیم، پیشوایان ما اهل بیت را می شناسند که وارد آتش می شوند و واردان بهشت ​​می شوند».
سخنران در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در بخشی دیگر از سخنان خود با ذکر نام «محسنین» که از نام های امیرالمؤمنین(ع) است، گفت: خداوند متعال می فرماید: آیه شریفه جهادوا فینا» در واقع در راه خدا و برای رضای اوست و هر جهاد و تلاشی را که در راه خدمت به اسلام انجام می شود درک می کند. ما آنها را هدايت و هدايت مي كنيم و به سوي خير و صلاح هدايت مي كنيم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا