عمومی

اعتبار لازم برای کمپ ماده ١۶ اختصاص یافت/معتادان متجاهر جمع شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رضا نظاتی بعد از ظهر سه شنبه در نشست هماهنگ مبارزه با مواد مخدر در استان خوزستان اظهار داشت: اعتیاد فقط برای برخی افراد نیست، بلکه برای افرادی است که در این لجن گیر افتاده اند، بلکه همه دروغ می گویند. جذابیت داروهای قابل اشتعال در این خانه آنها را به خود جذب کرده است.

وی با بیان اینکه مسئولان حاضر نباید به دنبال تعداد زیاد جلسات باشند، گفت: این جلسات زمانی موثر است که مصوبات صادر شود.

نجاتی با اشاره به آنچه برخی از معتادان سطح شهر در ملاء عام استفاده می کنند، گفت: جامعه معتادان شهرستان در حال تخریب نظام است و استفاده از آنها در سطح شهر مجرمانه است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت هایی که در زمینه جمع آوری قلیان صورت گرفت، تصریح کرد: امروز همه باغات ما تبدیل به قلیان خانه شده است و متولیان امر باید پاسخگو باشند. “

نجاتی با تاکید بر اینکه جمع آوری معتادان باید در دستور کار قرار گیرد ادامه داد: افراد حاضر در جلسات باید در آگاهی کامل از مصوبات جلسات قبلی پیگیر باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: همه برنامه هایی که از سوی دستگاه ها در مبارزه با مواد مخدر اعلام می شود خوب است اما باید تاثیر لازم را داشته باشد و در صورت موثر نبودن باید تغییر یابد.

نجاتی گفت: بررسی باید برای ارزیابی وضعیت اجرای برنامه های اعلام شده انجام شود.

وی در خصوص کمپ بند 26 گفت: در کمپ ماده 96 تعداد زندانیان خوبی در نظر گرفته شده است و قرار است به سرعت معتادان متجاهر جمع آوری شوند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان یادآور شد: ادارات باید برنامه ویژه ای برای مبارزه با مواد مخدر داشته باشند نه صرف جلسات.

نجاتی با تاکید بر لزوم پیگیری ابلاغیه سالانه تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: فعالیت های موثر باید با مبنای علمی انجام شود.

وی با اشاره به مشارکت نهادهای فرهنگی در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: حضور نهادهای فرهنگی در این جلسات برای فرهنگ سازی در بین مردم ضروری است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان تاکید کرده است: گروه های مردم نهاد و فضای مجازی با فرهنگ سازی خود می توانند خطر اعتیاد را در جامعه کاهش دهند.

نجاتی گفت: تصمیم گیری فقط در جلسات ضروری است اما این کافی نیست بنابراین باید در راستای فرهنگ سازی برای مردم فعالیت های لازم انجام شود.

دکمه بازگشت به بالا