اقتصادی

افزایش دریافتی‌ها باید طبق نرخ تورم باشد/ قانون واردات خودرو در بروکراسی اداری خاک می‌خورد

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون افزایش دریافتی‌ها باید مطابق نرخ تورم باشد، از دولت و مجلس خواست تا در مصوبات آتی مجلس، این موضوع را مورد نظر قرار دهند.

به گزارش مخبران، علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز (دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲) صحن مجلس در تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش سرسام‌آور قیمت گوشت خارج از توان مردم عزیز است؛ آیا می‌دانید با دلار ۵۰ هزار تومانی هر کیلو گوشت حدود ۱۲ دلار و با دلار ۲۸ هزار تومانی حدود ۲۱ دلار برای آنها تمام می‌شود؟ آقای وزیر لطفاً تدبیر لازم را بفرمایید.

وی در تذکر دیگری به وزیر نیرو اظهار کرد: تعدادی از روستاهای ما همین الان دارای تنش آبی هستند و اگر امروز اقدام نکنید در فصول تابستان و بهار با مشکل جدی مواجه می‌شویم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه «واردات خودرو قانون مجلس است اما متأسفانه این قانون در پیچ و خم امور و بروکراسی اداری گرد و خاک می‌خورد»، در تذکری از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست تا هر چه سریع‌تر برای اجرای این قانون اقدام کند.

سلیمی در پایان در تذکر دیگری تاکید کرد: بر اساس قانون افزایش دریافتی‌ها باید مطابق نرخ تورم باشد؛ دولت محترم و مجلس گران‌قدر این مورد را در مصوبات آتی مجلس مورد نظر قرار دهند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا