عمومی

افزایش سهمیه آردنانوایی‌های با کیفیت/۱۷۰۰واحد به کارتخوان مجهز شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت خداوند بیرانوند عصر پنجشنبه در نشست مجازی با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالات خبرنگاران آنلاین با اشاره به تدوین سند ارتقای کیفیت نان لرستان گفت: این سند را در خردادماه تصویب و ابلاغ کردیم.

افزایش سهمیه آرد نانوایی های تولید کننده نان با کیفیت

وی گفت: این سند در استان در حال اجراست و بخشی از آن تشکیل کمیته ارزشیابی و درجه بندی کارخانجات آرد متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل استاندارد، موسسه سمات، اداره کل است. انجمن صنفی غله و کارخانجات کشور گفت: شاخص های ارائه شده در کارنامه کارخانجات به صورت مستمر و ماهانه ارزیابی، امتیازدهی و درجه بندی می شود.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان با توجه به سابقه بهبود کیفیت نان، تنها گندم تخصیص یافته به کارخانه ها را بر اساس فاکتورهایی که این کمیته ها تصمیم گرفته اند در نظر می گیریم و افزود: در این راستا زمینه ارتقاء آن فراهم شده است. واحدهای نان باکیفیت و باکیفیت که سهمیه آرد بیشتری می گیرند و ما بقیه هم باید به این حد برسیم.

بیرانوند گفت: در طرح کارتخوان ها در قالب همین سند نظارت را هوشمند و الکترونیکی می کنیم و بر اساس همان سند نانوایی های مشتری مدار و کیفیت آنها را پیش بینی کرده ایم. نان عالیه و هیچ تخلفی نداره چون حد سهمیه دارن. حذف خواهد شد و سهمیه بر اساس مقدار مورد نیاز آنها خواهد بود.

وی با بیان اینکه با کاهش سهمیه آرد واحدهای دارای مشکل در رتبه های بعدی قرار می گیرند و در صورت عدم اصلاح روند کار در آنها به تدریج از کار می افتند گفت: در این راستا نانوایی ها از نیروهای ماهر استفاده می کنند. تجهیزات و بهبود دهنده های لازم مخصوصا مخمرها برای حفظ سهمیه و رضایت مشتری حرفهای زیادی برای بحث دارند که امیدواریم بتوان نکاتی را کسب کرد، در غیر این صورت در قالب این پروژه به روز رسانی به آن پرداخته شود. و ساده سازی اسناد ، و از چرخه حذف می شوند. غیر فعال خواهد شد.

کارتخوان در 1700 نانوایی نصب شد

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان آنلاین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص فروش نان وزن دار در استان گفت: تمامی نانوایی ها باید ترازوی دیجیتال داشته باشند در غیر این صورت تخلف است. مقیاس تخلف تجاری تلقی و به تاجیرت معرفی می شود.

بیرونوند گفت: در طرح هوشمند فروش نان به وزن فروشی نیز توجه شده و مشتریان می توانند هنگام خرید نان را به صورت قرص وزن دار خریداری کنند و ادامه داد: اگر نانوایی به مشتری نان وزنی بفروشد با مقصر برخورد می شود.

وی تصریح کرد: در مرحله اول نان به صورت قرص و وزنی به فروش می رسد و در صورت تایید کارگروه استان، نان به صورت وزنی به فروش می رسد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان در ادامه سخنان خود گفت: تاکنون از یک هزار و 965 نانوایی استان که سهمیه آرد دولتی را دریافت کرده اند، هزار و 700 نانوایی دارای کارتخوان هوشمند هستند و مابقی نیز تجهیز خواهند شد. در روزهای آینده با تجهیز، فروش نان از طریق دستگاه کارتخوان الزامی شده و نظارت نیز هوشمند خواهد شد.

خرید 226 هزار تن گندم اضافی از کشاورزان

بیرانوند در پاسخ به سوال خبرنگار آنلاین در خصوص میزان خرید گندم و کلزا از کشاورزان استان گفت: تا امروز 266 هزار تن گندم بیشتر از نیاز کشاورزان خریداری کرده ایم.

وی گفت: این میزان گندم از 31 هزار و 589 کشاورز در 65 هزار و 466 محموله به دست آمد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان قیمت خرید این گندم را 3 هزار و 56 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان تاکنون یک هزار و 787 میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی را نیز طی روزهای آینده به تدریج پرداخت خواهیم کرد. پرداخت هزینه تخصیص منابع

بیرونوند افزود: همچنین تا امروز 2 هزار و 163 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده که یک هزار و 57 تن آن مربوط به شهرستان سلسه است.

دکمه بازگشت به بالا