عمومی

افزایش ۴ برابری اعتبارات حفاظت و مرمت میراث فرهنگی در استان یزد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

عبدالمجید شاکری شمسی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: حفاظت ویژه و چند جانبه از بناهای تاریخی به لحاظ برخورداری از مزایای گسترده فرهنگی و اجتماعی حائز اهمیت بوده و موجب افزایش غرور مدنی جوامع و تأثیر بلندمدت اهداف اقتصادی خواهد شد. و بهبود شهر.”

وی افزود: یزد با بهره مندی از ثروت های قابل توجه میراث فرهنگی، میراثی شناخته شده و مورد توجه جهانیان با مسئولیتی بزرگ در زمینه حفاظت و مرمت میراث فرهنگی است. مسئولان این حوزه باید در کنار سایر دستگاه های اجرایی موثر و مردم در این عرصه فعال و پیشگام باشند.

شاکری شمسی با اشاره به افزایش چند برابری وام حفاظت و احیای میراث فرهنگی استان یزد نسبت به سال گذشته گفت: این رقم از 15 به 55 میلیارد تومان نزدیک به چهار برابر رشد خوب رسیده است. و برای هر شهرستان به طور جداگانه مطالعات ویژه ای در نظر گرفته شده تا هزینه مناسب و موثر این اعتبار در اولویت قرار گیرد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: در این حوزه برنامه بر دو اصل حفاظت و بازآفرینی میراث فرهنگی تمرکز دارد: تلاش برای به حداکثر رساندن و به حداقل رساندن نگهداری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و غیرقانونی. – مرمت اصولی در بافت تاریخی

شاکری شمسی تاکید کرد: فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی سه رکن اصلی و پیش نیاز حفظ میراث فرهنگی است و از همه دست اندرکاران، دانشگاهیان، فعالان، اقشار مردمی و رسانه ها دعوت می شود در این زمینه کمک کنند. آنها از میراث فرهنگی استان هستند و از طرح های پایدار در این زمینه نیز استقبال و حمایت می شود.

دکمه بازگشت به بالا