اقتصادی

اقتصاد ژاپن نلرزید – مخبران

بررسی آماری نشان داد که فعالیت کارخانه ژانویه ژاپن ضعیف می‌شود اما شاخص بخش خدمات در این کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش مخبران، یک نظرسنجی تجاری نشان داد که فعالیت کارخانه ژاپن برای هشت ماه متوالی در ماه ژانویه به دلیل تقاضای ضعیف کاهش یافت اما بخش خدمات با افزایش کسب وکار جدید، شاهد پیشرفت‌های قوی بود.

شاخص مدیران خرید تولیدی ژاپن در ژانویه از ۴۷.۹ نهایی در دسامبر تغییر چندانی نداشت و ۴۸ بود. شاخص کل از ژوئن زیر آستانه ۵۰ باقی مانده است که انقباض را از انبساط جدا می‌کند. تولید و سفارش‌های جدید، دو زیرشاخص کلیدی که به رقم اصلی کمک می‌کنند، در محدوده انقباضی باقی ماندند اما سرعت آنها کمی نسبت به ماه قبل بهبود یافت.

اقتصاددان در S&P Global Market Intelligence گفت: کارهای عقب افتاده به طور کلی در ژانویه تثبیت شد و نشانه اولیه‌ای بود که نشان می‌داد تولید به جای انجام سفارشات قبلی، با بهبود تقاضا حمایت می‌شود.

شاخص مدیران خرید خدمات در ژانویه از ۵۱.۵ نهایی در دسامبر به ۵۲.۷ در ژانویه افزایش یافت که به دلیل رشد تجارت جدید بود، حفظ شد. تقاضای خارجی برای خدمات برای اولین بار در پنج ماه گذشته افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، خوش بینی بخش خدمات برای ۱۲ ماه آینده بالا بود. شاخص مدیران خرید ترکیبی که فعالیت‌های بخش تولید و خدمات را ترکیب می‌کند، از ۵۰ در دسامبر به ۵۱.۱ در ژانویه افزایش یافت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا