اجتماعی

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و وزارت علوم

تفاهم نامه همکاری مشترک بین شهرداری تهران و وزارت علوم منعقد شد.

به گزارش مخبران، علیرضا زاکانی شهردار تهران امروز در مراسم تبادل نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرداری تهران به منظور تجمیع و اشتراک توانمندی های این دو مجموعه حضور یافت. و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در محل ساختمان شهرداری برگزار شد.

علیرضا زاکانی طی سخنانی در این مراسم گفت: امروز مفتخریم تفاهم نامه ای را امضا کنیم که به حکمرانی صحیح شهر، آگاهی و رشد دانش، توسعه فناوری و ایجاد شهر هوشمند کمک می کند. با توجه به پتانسیل بالای شهر تهران، این تفاهم نامه در خدمت بزرگ ترین پایگاه دانش کشور در سطح بالایی از خدمات خواهد بود.

در این دوره از مدیریت شهری مدیریت مشارکتی را تجربه می کنیم تا در ابعاد مختلف به پیشرفت جسمی و روحی دست یابیم، گفت: عظمت علم بر همگان آشکار است. امروز مفتخریم که با یک مرکز علمی تفاهم نامه داریم و پس از آن نیازهای شهرستان را به اهالی دانش اعلام کردیم و سعی کردیم خدمات خود را به دانشگاه ارائه دهیم.

زاکانی با اشاره به اینکه رسالت ما در مدیریت شهری ایجاد سه تحول است، ادامه داد: اولین تحول، تحول در بدنه شهر است، از این رو با نوسازی شهری در محور حمل و نقل و ایجاد هویت جدید معماری سعی در آوردن آسایش داریم. ، ایمن سازی و تامین امنیت شهر و جبران کاستی های آن. در واقع با این نوسازی شهری به دنبال شهر نمونه هستیم.

شهردار تهران افزود: تحول در حوزه نرم و روح شهر فاز دوم تحول است، همه حوزه های مربوط به این حوزه در فرهنگ و جامعه هدف گذاری شده است و این موضوع باید به ایجاد شهروندان نمونه منجر شود. .

وی گفت: فاز سوم تحولی که این دو بخش را به هم پیوند می‌دهد، تحول فناوری منتهی به شهر هوشمند است و امیدواریم بتوانیم این تحولات را ایجاد کنیم و با مشارکت وزارت علوم بتوانیم به آموزش عالی سود و ارزش بیافزاییم. ترتیب. از آن برای شهر استفاده کنیم و البته مدیریت شهری نیز در خدمت خالق این ارزش افزوده باشد.

در ادامه محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، شهردار تهران را از جامعه تحصیلکرده دانشگاهی کشور خواند و گفت: مشخص است شهردار تهران با چنین ویژگی ها و سابقه ای از جایگاه ویژه ای برخوردار است. علم و فناوری و این دیدگاه به طور کامل در یادداشت تفاهم منعکس شده است، روشن است; هدف از این تفاهم نامه درک توانایی های موثر یکدیگر و ارتباطات هم افزایی است.

وی گفت: تصمیم شهردار برای قرار دادن هویت شهر در مدار علم و فناوری از صلاحیت های ویژه وزارت علوم است و از این بابت خوشحالیم.

زلفی گل با بیان اینکه این تفاهم به وزارت علوم در اموری مانند اتصال دانشگاه های پراکنده در سطح شهر تهران کمک می کند، گفت: این افزایش هزینه دانشگاه را افزایش می دهد. بنابراین شهرداری می تواند در تغییر کاربری املاک دانشگاه و همکاری در بحث اراضی متعلق به شهرداری و ادغام دانشگاه در یک پردیس واحد در نقاط مختلف کمک کند، البته عوارض شهرداری به طور کامل پرداخت می شود. .

به گزارش سایت شهر، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ایجاد پارک علم در استان تهران را از دیگر نکات این تفاهم نامه برشمرد و افزود: در تلاش هستیم تا بهترین مستندات علمی و علمی را در اختیار داشته باشیم. مجسمه ها مردم در پارک به روی عموم باز است. همچنین بر اساس این تفاهم نامه سعی بر این است تا اساتید از نزدیک به بررسی و شناخت مشکلات شهر و شهرداری بپردازند و وزارت علوم نیز توانمندی ها و یافته های پژوهشی خود را در اختیار شهرداری قرار دهد. موضوعات انشا و تحقیقات دانشجویان و اساتید با توجه به نیاز شهرداری و با کمک جامعه تحصیلکرده دانشگاهی، شهر تهران به شهری هوشمند و بانشاط تبدیل خواهد شد و شاهد تصمیم گیری های شهرداری خواهیم بود. شهرداری بیشتر دانش بنیان و علم محور است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا