بین الملل

اولین واکنش کاخ سفید به سقوط هواپیمای شخصی پریگوژین

کاخ سفید به سقوط هواپیمای شخصی یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی واگنر واکنش نشان داد.

به گزارش مخبران و به نقل از العربیه، کاخ سفید در واکنش به حضور پریگوژین در هواپیمای سقوط کرده در شمال روسیه گفت: اگر چنین چیزی تایید شود، هیچ‌کسی نباید غافلگیر شود.

همچنین خبرگزاری آناتولی گزارش داد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سقوط هواپیمای شخصی در روسیه که منجر به کشته شدن ۱۰ تن شده، قرار گرفته است.

شامگاه چهارشنبه، جت شخصی متعلق به پریگوژین، رئیس واگنرها در نزدیکی مسکو سقوط کرد که در نتیجه آن، ۱۰ نفر جان باختند.

فایننشال تایمز به نقل از کانال تلگرامی وابسته به واگنر نوشت که اطلاعات اولیه حاکی از آن است که پدافند هوایی، هواپیما را در شمال مسکو سرنگون کرده است.

رسانه‌های روسیه گزارش دادند که دومین هواپیمای متعلق به پریگوژین بدون افشای هویت مسافران در مسکو فرود آمد.

سازمان هواپیمایی کشوری روسیه اعلام کرد که پریگوژین، رئیس گروه نظامی خصوصی واگنر در فهرست مسافران هواپیمای شخصی بود که در شمال مسکو سقوط کرد.

وبسایت نظامی ریبار گزارش داد که اطلاعات درباره حضور فرماندهان واگنر در میان مسافران هواپیمای سقوط کرده در شمال مسکو هنوز تایید نشده است.

وبسایت روسی ریدووکا نوشت: ممکن است پریگوژین فقط به دلایل امنیتی نام خود را به عنوان مسافر در هواپیما ثبت کرده و سوار هواپیمای دیگری شده باشد.

وزارت وضعیت فوق العاده روسیه اعلام کرد که اجساد هشت مسافر هواپیمای سقوط کرده در شمال مسکو پیدا شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا