ورزشی

ایران ۳ – اردن یک/ شاگردان قلعه نویی به کی‌روش رسیدند

آفتاب‌‌نیوز :

تیم ملی فوتبال ایران در جریان نخستین دیدار خود در تورنمنت چهار جانبه اردن از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه بین‌المللی امان به مصاف اردن رفت که در نهایت توانست این تیم را ۳ بر یک شکست دهد.

با این نتیجه ایران راهی فینال شد و عصر سه‌شنبه به مصاف قطر با هدایت کارلوس کی‌روش می‌رود.

در دقیقه ۶ این دیدار، بعد از یک کار ترکیبی قرمز پوشان ایران، پشت محوطه جریمه اردن توپ به مهدی طارمی رسید و این بازیکن هم با یک پاس در عمق سردار آزمون را صاحب توپ کرد و در ادامه آزمون با یک شوت پای راست گل نخست را برای ایران به ثمر رساند.

در دقیقه ۲۷، با کار خوب جهانبخش و پاس این بازیکن، رامین رضاییان سمت راست محوطه جریمه اردن به توپ رسید و با یک پاس رو به عقب به درون محوطه جریمه، فرصت بسیار خوبی برای طارمی ایجاد کرد و طارمی هم با یک شوت پای راست گل دوم ایران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۷۵، روی یک پاس به درون محوطه جریمه ایران، بازیکن اردن صاحب توپ شد و با اشتباه مدافعان ایران توپ را به یزن النعیمات رساند و این بازیکن هم با یک شوت پای راست دروازه ایران را باز کرد.

در دقیقه ۹۰ محمد محبی روی بازیکن اردن مرتکب خطای پنالتی شد. ازیکن این تیم پشت ضربه قرار گرفت و توپ را به آسمان زد تا ایران با حساب ۲ بر یک بازی را ادامه دهد و یک دقیقه بعد ایران گل سوم را زد تا اردن تنبیه شود. 

در دقیقه ۴+۹۰ مهرداد محمدی روی یک پاس در عمق با دروازه‌بان اردن تک به تک شد و با ضربه چیپ دروازه اردن را برای سومین بار باز کرد. 

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی (روزبه چشمی ‘۴۶)، علیرضا جهانبخش (مهرداد محمدی ‘۶۸)، محمد محبی، سردار آزمون (سامان قدوس ‘۶۸)، مهدی طارمی.

ترکیب اردن: یزید ابو لیلی، عبدالله نصیب، سعد الروسان، احسان حداد، محمد ابو حشیش، نزار الرشدان، عبیده السمارنه (رجائی عاید ‘۶۷)، موسی التعمری، محمود مرضی، علی علوان، یزن النعیمات

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا