ورزشی

اینتر وحشت سقوط را به جان فروزینونه انداخت

آفتاب‌‌نیوز :

در آغاز هفته سی‌و‌ششم رقابت‌های سری A ایتالیا، شب گذشته (جمعه) از ساعت ۲۲:۱۵ به وقت تهران، تیم فوتبال اینتر قهرمان زودهنگام رقابت‌ها میهمان فروزینونه تیم هفدهم جدول رده‌بندی بود که این بازی با برتری ۵ بر صفر اینتری‌ها خاتمه یافت.

با وجود تشریفاتی بودن بازی برای نراتزوری، سیمونه اینزاگی تیمش را با تمام قوا به میدان فرستاد و همین موضوع یک پیروزی آسان را برای شاگردان او به ارمغان آورد. اینتر با گلزنی داویده فراتسی در دقیقه ۱۹ پیش افتاد و با همین تک گل به رختکن رفت. در نیمه دوم، مارکو آرناتوویچ در دقیقه ۶۰ دومین گل را برای اینتر به ثمر رساند و تیجان بیوکنن در دقیقه ۷۷ که تنها پنج دقیقه پس از ورودش به میدان بود، اختلاف را به سه گل افزایش داد. تنها سه دقیقه بعد دیگر بازیکن تعویضی نراتزوری، لائوتارو مارتینس که در دقیقه ۶۴ به جای آرناتوویچ به میدان آمده بود، گل چهارم بازی را به نام خود به ثبت رساند. حسن ختام جشنواره گل تیم میهمان هم در دقیقه ۸۴ با گلی که مارکوس تورام زد، شکل گرفت.

با این نتیجه، اینتر ۹۲ امتیازی شد و شمار بردهایش در این فصل را به عدد ۲۹ رساند. این در حالی است که نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده اینتری‌ها یعنی میلان با ۷۱ امتیاز در رده دوم قرار دارد و یوونتوس ۶۶ امتیازی هم سوم است. همچنین لائوتارو مارتینس با گلزنی در این بازی، شمار گل‌های این فصل خود در لیگ دسته اول ایتالیا را به ۲۴ گل افزایش داد تا جایگاهش به‌عنوان برترین گلزن فصل را بیش از پیش مستحکم کند. نفر دوم این رده‌بندی دوشان ولاهوویچ، مهاجم ۱۶ گله یوونتوس است.

در سمت مقابل، اما فروزینونه ۳۲ امتیازی ماند و اکنون خودش را در معرض خطر تنزل جایگاه یک پله‌ای و رفتن به منطقه سقوط جدول می‌بیند، چرا که اودینزه با ۳۰ امتیاز در جایگاه هجدهم قرار دارد.

در ادامه دیدار‌های هفته سی‌و‌ششم سری A، امروز از ساعت ۱۹:۳۰ ناپولی میزبان بولونیا خواهد بود و از ساعت ۲۲:۱۵ میلان از کالیاری پذیرایی خواهد کرد.

کومو بعد از ۲۱ سال با فابرگاس به سری A صعود کرد

تیم فوتبال کومو به عنوان دومین تیم از رقابت‌های سری B ایتالیا، جواز صعود مستقیم به سری A را کسب کرد.

شاگردان اوسیان رابرتس که سسک فابرگاس ستاره پیشین تیم فوتبال آرسنال نیز به عنوان دستیار کنار او کار می‌کند، با تساوی یک – یک شب گذشته خود در خانه تیم کسنتزا ۷۳ امتیازی شدند و با حفظ رده دوم جدول سری B، بالاتر از ونتزای رده سومی و پس از پارما جواز حضور در دسته اول فوتبال ایتالیا را کسب کردند.

کومو سال ۲۰۰۳ به سری B سقوط کرد و اکنون پس از ۲۱ سال دوباره به سطح اول فوتبال ایتالیا برمی‌گردد. این در حالیست که کومو در فصل ۱۸-۲۰۱۷ در سری D یعنی دسته چهارم کالچو حضور داشت. دنیس وایز ستاره سابق تیم ملی انگلیس و چلسی مدیر اجرایی و تیری آنری ستاره پیشین آرسنال هم جزو سهامداران باشگاه کومو است و هر دوی آن‌ها از روی سکو‌ها نظاره‌گر جشن صعود تیم‌شان به سری A بودند. فابرگاس در ابتدای فصل به عنوان سرمربی تیم فعالیت داشت، اما به دلیل نداشتن مدرک مربیگری حرفه‌ای مجبور شد به عنوان دستیار به کار خود ادامه دهد. گفته می‌شد که او با دریافت مدرک مربیگری‌اش دوباره سرمربی تیم خواهد شد.

سومین تیم صعود کننده به سری A در پایان دیدار‌های پلی‌آف میان تیم‌های سوم تا هشتم جدول که به ترتیب شامل ونتزیا، کرمونزه، کاتاناتزارو، پالرمو، سامپدوریا و برشا می‌شود، مشخص خواهد شد.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا