عمومی

این تازه نصف لیست یحیی بود!

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در آخرین مصاحبه خود گفت از سرعت این باشگاه در بازار نقل و انتقالات راضی است و نیمی از لیست او تاکنون به خدمت گرفته شده است. آیا توجه کرده اید؟ تنها نیمی از لیست گل محمدی به ترکیب اضافه شده است. به عبارتی علیرضا بیرانوند از فوتبال اروپا، مرتضی پورعلی گنزی ستاره تیم ملی، سروش رافعی از سراهان، دانیال اسماعیلیفر و جرج گلیسیانی، محمد مهدی احمدی و چند ستاره جوان دیگر. تیم، فقط نیمی از لیست مربیگری. و هنوز نیمی از بازیکنان دیگری که درخواست کرده اند وجود دارد! او گفت این دو مهاجم می خواهند تیم خود را حرفه ای کنند. آیا واقعاً مشخص نیست که یحیی چند بازیکن را به لیست کارهایی که باید انجام دهید اضافه کرده است؟ از سوی دیگر بازیکنانی مانند وحید امیری، امید عالیشاه، مهدی ترابی، میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی و بازیکنانی مانند مهدی عبدی، علی نعمتی، حامد پاکدل، احمد گوهری هستند. و بازیکنانی مانند سعید جلال حسینی، علیرضا ابراهیمی، رامین رضایان، احسان پهلوان، عیسی آل کثیر، محمد شریفی، منوچهر صفروف، وحدت حنان اف، شیرجود تمیروف، حامد لاک و … قطعی نشده اند. دریابید که آنها باید در فصل آینده با چه تیمی بازی کنند یا در زندگی حرفه ای آنها چه اتفاقی خواهد افتاد.

یحیی می گوید این تیم با استعداد و ستاره ای که تشکیل می شود نیمی از آرزوی آنهاست. در ادامه باید از گل محمد پرسید: او در لیگ بی کیفیت ایرانی که به این همه مهره و ستاره نیاز دارد و منتظر است چند بازیکن دیگر به تیمش اضافه شود، چه خواهد کرد؟ در شرایطی که مدیران باشگاه نیمی از لیست یحیی باقی مانده را جذب نکردند، یعنی حالا که پرسپولیس همه بازیکنان بزرگ و درجه یک را در اختیار دارد، باید منتظر ثبت یکی از سریع ترین قهرمانی های لیگ برتر مثلا هفته باشیم. قبل از اینکه پرسپولیس به بیست و پنجم برسد و جام را بگیرد. با همین تیم، قهرمانی ایران، نیست، قهرمانی آسیا دور نیست. بنابراین کادرفنی ترمیم شده پرسپولیس در طول فصل هیچ بهانه ای نمی پذیرد. علاوه بر همه اینها جای تعجب دارد که پرسپولیس از سد حریفان ضعیفی چون سپاهان عاجز باشد و همچنان شاهد بهانه گیری هستیم.

در فوتبال حرفه ای، باشگاه های بزرگ با بازیکنان بزرگ قرارداد می بندند و این یک اصل کلی است، اما قدرت فهرست تیم یکی از مسائلی است که باید به آن توجه کرد. هنوز مشخص نیست باشگاه دولتی پرسپولیس چقدر برای جذب بازیکن یا تمدید قرارداد هزینه کرده است و برای جذب بازیکن در نیمه دوم لیست چه اقدامی در نظر دارد. از سوی دیگر ستاره های جذب شده و قطعا مشتاق تیم ملی توانایی نیمکت نشینی را در ذهن خود ایجاد کرده اند یا نیمکت سرخپوشان پر از تنش و حاشیه شده است؟ فصل 22؟

پرسپولیس رکوردشکنی این فصل و تیم بدون شکست لیگ خواهد بود. با وجود این همه ستاره، برنده شدن در قرعه کشی نیز برای کادرفنی یک چالش است. یحیی باید برای آینده برنامه داشته باشد زیرا نمی خواهد اتفاقات فصل گذشته و زمانی که محبوبیتش کاهش می یابد را تکرار کند. او یک مربی و سیاستمدار باهوش است، به طوری که برای ماندن و موفقیت، از رفقا و یاوران خود می گذرد و کادر خود را به حرفه ای تبدیل می کند.

251 251

دکمه بازگشت به بالا