فرهنگ و هنر

باید در جامعه گفتمان مهدی یاوری را رشد دهیم

مخبران/ قم مدیر بنیاد فرهنگی گفتمان مهدی موعود(عج) با تکیه بر یاور موعود به عنوان محور اصلی جشنواره خاطرنشان کرد: باید نوید گفتمان مهدی موعود(عج) را در جامعه (دانشگاه، حوزه علمیه) توسعه دهیم. ، محل کار).

حجت الاسلام ناصر شهیدی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) در گفت وگو با مخبران، اظهار کرد: مردم پیشرو هستند و از نظر فرهنگی شرایط خوبی را در کشور شاهد نیستیم و این یکی از موضوعات اصلی است. . متولیان فرهنگی کشور باید چشم به راه مردم به ویژه جوانان باشند، بنابراین باید از توانمندی هایی که منجر به امید بیشتر به آینده می شود استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشکل مهدیت در رسیدگی به معضل ایمانی گفت: دشمن در این راستا گام های جدی برداشته و مشکلات عقیدتی جوانان را هدف قرار داده است بنابراین باید نسبت به تقویت مشکلات عقیدتی جوانان و جوانان اقدام کنیم. پتانسیل مشکل مهدویت حل مشکل ایمان خاص در جوانان است».

شهیدی ادامه داد: امروز جوانان نسبت به زندگی، جامعه، انقلاب، نظام بی تفاوت هستند و این یک خطر بزرگ است. رابطه ارائه سبک زندگی صحیح و هدایت جوانان به راه راست و امید به آینده ای روشن بیشتر شده است و با همه این مشکلات، اهل بیت (ع) نسخه پیچیده ای است که به امام پناه می برد. توانایی.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی مودت گفت: اگر در مسائل سیاسی و اقتصادی با ایدئولوژی مهادیت حرکت کنیم، حداقل چگونه با کشورهای منطقه و با کشورهایی که با ما اختلاف دارند، چگونه رفتار کنیم. مردم به معیشت اهمیتی نمی دهند.» ما واقفیم و البته از دیگر مشکلات کشور و جامعه، مهدیت حلال درد جامعه امروز است.

شهیدی با بیان اینکه مفتخریم همکاری خود را با جهاد دانشگاهی در حد امکان ادامه می دهیم و همکاری ما اهمیت دارد، گفت: بالغ بر 200 کارشناس در دو گروه خواهر و برادر داریم و محتوای غنی در بحث داریم. با امامت و مهدویت داریم و با حمایت علمی مرکز ویژه مهدویت و معاونت پژوهشی و آموزشی بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) می توانیم از جشنواره ملی مهدویت از نظر علمی و علمی حمایت کامل کنیم. – جلسات پژوهشی و فرهنگی.

وی با اشاره به وعده یاوری، محور اصلی جشنواره، خاطرنشان کرد: باید گفتمان مهدی را در جامعه پرورش دهیم و این مهدی یاوری ابتدا باید در جوانی و جوانی ما شکل بگیرد. همه جا (دانشگاه، حوزه علمیه).

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به روایت امام صادق(ع) [امام زمان علیه السلام] من تمام عمر در خدمت ایشان خواهم بود، گفت: امام صادق(ع) نسخه پیچیده جامعه امروز ماست و خادم امام جمان(عج) است، این کار بدون معرفت ممکن نیست و این بنده همان مهدی یاوری است. بنابراین هر جا که هستیم خدمتگزار خود هستیم و مهدی یاور باید مورد توجه قرار گیرد و گفتمان آن در جامعه شکل بگیرد، بنابراین گسترش جشنواره ملی مهدیت می تواند تحولی در جامعه دانشگاهی و جامعه دینی ما ایجاد کند.

شهیدی در خاتمه درباره دیگر بخش‌های هنری و ادبی جشنواره ملی مهدویت گفت: با توجه به ابزارهای هنری در فضای مجازی، می‌توانیم مطالب را به آسانی و زیبایی به مخاطب منتقل کنیم تا محتوای هنری و ادبی نقش مهمی داشته باشد. در ارائه محتوای معرفتی به نسل جوان».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا