عمومی

برخورد قاطع با فتنه گران و مخلان امنیت در آذربایجان غربی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، ناصر عتباتی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: خیانت ترکیبی که امروز در کشور دیده می شود، راهبرد دشمن است که ایران قدرتمند، مستقل و مقتدر را هدف قرار داده است. که امید مستضعفان است». منعکس کننده دنیا نیست و برخی رفتارهای احساسی منجر به کلاهبرداری های زیادی در کشور و استان شده است.

وی بیان کرد: با تلاش نیروهای عملیاتی به ویژه نیروی انتظامی و بالاتر از همه با حضور پرشور مردم پرشور، بصیر و آگاه کشور، این فتنه در جوانه خفه شد و دشمن خبیث ضربه کوبنده ای زد. .

رئیس شورای قضایی آذربایجان غربی گفت: با کسانی که وارد موج دشمن می شوند و امنیت مردم استان را بر هم می زنند و اموال عمومی و اموال مردم را تحریک و تخریب می کنند و به جان مردم حمله می کنند برخورد جدی شود. نیروها تعیین کننده و بازدارنده خواهند بود.

عتباتی با تقدیر از برخورد منصفانه و قانونی نیروی انتظامی با قانون شکنان گفت: اکنون امنیت استان امن است و از همه عزیزان تشکر می کنم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) گفت: این کشتار ناجوانمردانه نشان دهنده مظلومیت کشور اسلامی ما و در عین حال نشان دهنده ضعف و ناتوانی دشمن نالایق است. او برای مقابله با نیروهای نظامی و غیرنظامیان و مردم در مسیرهای نماز و زیارت به مردم عادی حمله می کند و آنها را به شهادت می رساند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی این حادثه تلخ را تسلیت گفت و گفت: انتقام سختی را از عاملان این جنایت شنیع خواهیم گرفت.

وی بیان کرد: سرقت جرمی است که مستلزم اقدامات پیشگیرانه مستمر است، هم نیاز به مراقبت صحیح از اموال خود دارند و هم پلیس باید در برنامه های پیشگیری خود پیشگیری را در اولویت قرار دهد و به ویژه اداراتی مانند شرکت برق باید کوشا باشند. در حفظ اموال آنها از هرگونه تجاوز و بی نظمی دقت کنید.

عتباتی با بیان اینکه این استان سی و یکمین استان از نظر جرایم سرقت است و این بدان معناست که سرقت در آذربایجان غربی نسبت به سایر استان ها در سطح بسیار پایینی قرار دارد که امیدوارکننده است، اما نباید کافی باشد و عوامل پیشگیری همواره باید رعایت شوند. فعال و تقویت شود.

وی با بیان اینکه عواملی در وقوع سرقت ها دخیل هستند، بیان کرد: در حال حاضر نیاز به نظارت بیشتر عدم وجود پارکینگ در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان هاست که به ناچار خودروها در کوچه ها و خیابان ها توقف می کنند و این. فرصت خوبی برای ارتکاب جنایت است جرم دزدان به آنها داده می شود. لذا لازم است شهرداری محترم بر ساخت و سازهای درون شهری نظارت جدی داشته باشد.

عتباتی در ادامه افزود: هر فرصتی برای ارتکاب جرم باید از مجرمان گرفته شود و هزینه ارتکاب جرم باید افزایش یابد تا به راحتی مرتکب جرم نشوند و این امر مستلزم همکاری و هماهنگی همه نهادها و سازمان ها و مردم شریف در گرفتن است. مراقبت از اموال و دارایی خود.

دکمه بازگشت به بالا