اجتماعی

برداشت بی رویه از رودخانه ها در حوزه راه و آب مشکل ایجاد کرده

مخبران/ گیلان معاون توسعه روستایی دولت توسعه روستایی دومین مشکل شهرستان فومن را برداشت بی رویه و بی رویه از حاشیه رودخانه ها به صورت شن و ماسه و سنگ دانست و گفت: برداشت بی حد و حصر مشکلاتی را در آب و جاده ایجاد کرده و شاهد هستیم. بخش ما پل ها را تخریب می کنیم و آسیب می بینیم.

سید امیرحسین مدنی در جلسه هیئت حاکمه شهرستان فومن با بیان اینکه مهمترین راه حل مشکلات مردم انتقال صحیح مشکلات و مشکلات به مسئولان است و مسئولان باید سازوکاری برای رفع مشکلات ایجاد کنند. از بدن به لایه فوق لیسانس و سپس انتقال مدیر.

وی ادامه داد: از بدو تأسیس دولت سعی کردیم مشکلات طرح هادی منابع طبیعی و روستاها را حل کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایری رئیس جمهور با تاکید بر لزوم دیدار مستقیم با مردم خاطرنشان کرد: حضور در بین مردم بسیار مفید است و باید این رویکرد را ادامه دهیم.

مدنی با اشاره به مشکلات عدیده شهرستان بزرگ و ارزشمند فومن به ویژه در روستاها گفت: باید تعارض مردم را با بنیاد مسکن و منابع طبیعی برطرف کنیم و ماده 4 فقط برای یک روستا اعمال می شود. “

وی دومین مشکل شهرستان را برداشت بی رویه و بی رویه شن و سنگ از بستر رودخانه عنوان و خاطرنشان کرد: برداشت بی حد و حصر مشکلاتی را در حوزه آب و جاده ایجاد کرده و شاهد تخریب و آسیب پل ها هستیم.

معاون توسعه روستایی خواستار هماهنگی وزارت صمت و آب منطقه ای در زمینه اکسیداسیون رودخانه ها و سدسازی شد و گفت: برداشت از رودخانه ها ابتدا باید به مردم منطقه و سپس به سایر مناطق باشد.

وی با اشاره به مشکل راه ها و فرسودگی شبکه آب و برق گفت: متاسفانه در شهرستان فومن شاهد کم آبی هستیم و 25 روستا در فصل کشاورزی با کم آبی مواجه هستند.

مدنی در خصوص میراث فرهنگی شهر ماسوله گفت: آب و هوای ماسوله خنک و نیازمند گاز است، بنابراین به دلیل گردشگری بودن و نیاز مردم به بهره مندی از نعمت گاز می خواهیم با میراث فرهنگی منطقه هماهنگ شویم. و وزارت نفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا