اجتماعی

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امینی را ابلاغ کرد.

به گزارش مخبران، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

پس از دستور دادستان محترم تهران مبنی بر رسیدگی ویژه به این پرونده، اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بلافاصله همکاران مجرب این نهاد را اعزام و وی را در بیمارستان معاینه و در جریان تشکیل کمیسیون ویژه قرار گرفت. ، خبر فوت وی دریافت شد. پس از اطلاع از فوت متوفی و ​​با دستور مقام محترم قضایی، جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران منتقل شد، تیم مجربی از کارشناسان پزشکی قانونی تشکیل شد. و کالبد شکافی جسد انجام شد.

ضمن رسیدگی به این پرونده، بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدشکافی انجام شد و تمامی معیارها و شاخص های تعیین علت مرگ، معاینه خارجی و اندام های داخلی بدن انجام و نمونه های لازم اخذ گردید. از بافت های بدن و اندام های داخلی و ارسال به آزمایشگاه های تخصصی. بلافاصله پس از دریافت نتایج آزمایشات ارسالی با در نظر گرفتن نتایج آزمایشات و کالبد شکافی، پرونده بیمارستانی و مدارک پزشکی و همچنین اخذ تئوری ویژه رشته های مورد نظر در قالب کمیسیون پزشکی ویژه که دستور داده شد. توسط دادستان محترم اداره کل پزشکی قانونی استان تهران تشکیل و متعاقباً نسبت به تعیین علت فوت اقدام و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی زن 22 ساله ای است که چهارشنبه گذشته توسط گشت ارشاد دستگیر و در همان روز بازداشت در بازداشتگاه وزارتی تهران فلج اعلام شد. او در بیمارستان کسری در کما بود و بعدازظهر جمعه درگذشت.

پلیس تهران روز پنجشنبه با تایید سکته قلبی مهسا امینی پس از دستگیری توسط گشت کلانتری، توضیح داد: خانمی برای توجیه و آموزش به پلیس تهران بزرگ معرفی و به طور ناگهانی راهنمایی شد تا ناگهان دچار مشکل قلبی شود.

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان سفر کرده است، به وزیر کشور دستور داد تا حادثه تلخ مهسا امینی را پیگیری و بررسی کند.

پیکر مهسا امینی امروز در ساکوج تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع زیادی از مردم و تنی چند از مسئولین شهرستان ساکس حضور داشتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا