اجتماعی

بررسی شکایت معلولان در کمیسیون اصل نود

سخنگوی اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل 90 از سوی دستگاه های ذیربط موظف است ظرف یک ماه آینده گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای قانون حمایت از معلولان ارائه کند.

علی خضریان در گفت وگو با مخبران، در تشریح جلسه امروز کمیسیون اصل 90 اظهار کرد: این جلسه در راستای شکایات واصله به کمیسیون در خصوص اجرای نادرست مواد 5 و 2 ماده 5 قانون حمایت از حقوق بشر است. سازمان معلولین، سازمان راهداری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دهیاری ها و شهرداری ها تشکیل شد.

وی گفت: بر اساس مقررات قانونی در تبصره‌های 1 و 2 ماده 5 این قانون، افراد دارای معلولیت شدید از سیستم‌های ریلی، اتوبوسی، بین شهری، دولتی و حمل‌ونقل عمومی و سیستم‌های ریلی و هوایی حومه‌ای توسط این افراد استفاده می‌کنند. دریای عمومی نیمکره است، اما بر اساس شکایات واصله به کمیسیون، دستگاه های ذیربط این تعهد قانونی را رعایت نمی کنند.

اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 قانون اساسی افزودند: کمیسیون بر این باور است که این دلایل منافاتی بر عدم اجرای قانون و عدم هماهنگی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامهار و پردیس در مجلس تاکید کردند: کردن. ضمناً موانع عملیاتی اجرای کارهای قانونی و گزارش آن باید با توجه و رعایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های بهزیستی در جلسه ارائه شود. بعد از این مهلت در غیر این صورت متخلفان در هر یک از دستگاه ها با رعایت اختیارات قانونی کمیسیون و همچنین تبصره 3 ماده 5 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به مراجع قضایی معرفی می شوند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا