اجتماعی

بررسی وضعیت بافتهای اطراف حرم حضرت عبدالعظیم در مجمع نمایندگان تهران

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران امروز با حضور رئیس شورای شهر تهران از بررسی وضعیت حضرت عبدالعظیم(ع) با طرح دور حرم خود با محوریت محله نفرآباد خبر داد. .

به گزارش مخبران، جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران با حضور مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، حسین توکلی فرماندار ری، کاوه حاجی علی اکبری رئیس سازمان نوسازی شهری تهران و حمیدرضا زارمی معاون شهردار تهران برگزار شد. ضیافت شام با میزبانی شهردار سید محمد ناظم رضوی، شهردار منطقه 20 تهران، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، نماینده صندوق توسعه معابد و نماینده شورای عالی معماری برگزار شد. و در مورد ساماندهی طراحی منسوخ در اطراف حرم با تمرکز بر محله نفرآباد و شهرسازی و سایر مراجع مرتبط.

علی کجریان، سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در تشریح این جلسه گفت: در این جلسه به بررسی مسائل و موضوعات اصلی در محله نفرآباد که در جوار حرم حضرت عبداللوجیم حسنی (ع) قرار دارد و مورد بازدید نمایندگان مجلس قرار گرفت، پرداخته شد. گذشته، مورد بررسی قرار گرفتند.” یکی از موارد مهمی که در این زمینه باید به آن توجه شود، لزوم بهسازی و بهسازی این بافت فرسوده است، متاسفانه اکثر ساکنان این محله فقیر هستند و قادر به تجدید ملک خود نیستند، لذا مشارکت دستگاه های مسئول با توجه به محدودیت های مندرج در طرح مصوب مورد نیاز

وی تاکید کرد: برخی ارگان ها از جمله وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به دلیل تاریخی بودن و مجاورت معبد، ساخت و ساز منطقه را به ساکنان محدود کرده اند و در صورت مجوز، بناها نباید بیش از 3 طبقه باشد. .

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: بر این اساس در جلسه امروز تصمیمات اساسی برای به روز رسانی و بهسازی بافت فرسوده محله نفرآباد با حضور عوامل اجرایی اتخاذ شده است. اقدامات لازم برای پرداخت وام و بانک انجام شود. اعتبارات صندوق توسعه آرامستان همراه با شهرداری های منطقه 20 با نرخ سود 11.6 درصد به ازای هر واحد 300 میلیون تومان.

خجریان افزود: بر اساس مصوبه تفاهم نامه مشترک سه جانبه شرکت بازآفرینی شهری، صندوق عمران آرامستان و بانک مسکن، مردم این محله برای ارائه معرفی نامه به عمران آرامستان از شهرداری برای صدور پروانه ساختمانی درخواست کردند. هر واحد مسکونی 300 میلیون تومان. تسهیلات دوره بازپرداخت 10 ساله با سود 11.6 درصد و وقفه 36 ماهه برای قبول ضمانت و بازپرداخت سند ملکی مالک.

این عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران افزود: شهرداری تهران همچنین مقرر شد برای بهسازی و نوسازی محدوده، سبدی تشویقی برای تعیین میزان امتیاز پرداخت به ازای هر واحد اوراق دولتی به ازای هر 237 هکتار تعیین کند. با حمایت کمیته امداد برنامه ریزی معبد یا سازمان بهزیستی مقرر شد هر سرپرست خانواری که در منطقه زندگی می کند می تواند 270 میلیون تومان از بانک رسالت به قرض الحسنه وام بگیرد. معرفی صندوق توسعه آرامستان.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: صندوق توسعه کلیساها برای حمایت از اجرای طرح های غیرانتفاعی از جمله ساخت زائرسراهای کم هزینه در محله نفرآباد به منظور حمایت از اقشار کم درآمد و مستضعف راه اندازی شده است. در جلسه ای با محوریت سازمان نوسازی شهرداری تهران، برای تامین تسهیلات کم بهره و یارانه ای برای تملک ملک یا ساخت مشارکت مردمی و پروژه های مرتبط (هر پروژه 15 میلیارد تومان) برگزار می شود.

نماینده مردم تهران، ری، سمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: این شرکت تصمیم دارد در قالب نهضت ملی مسکن 450 میلیون تومان برای نوسازی مسکونی با اولویت مستاجران مسکونی اختصاص دهد. مشارکت محله نفرآباد و سازمان نوسازی تهران. همچنین بر اساس تفاهم نامه مشترک صندوق احیاء صندوق توسعه کلیساها و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، برای حمایت از مرمت آثار تاریخی محله نفرآباد و اقدام در مورد هر یک از بناهای تاریخی اقدام شده است. . توسط شهرداری تهران معرفی شد.

نمایندگان مردم تهران، ری، شمرانث، اسلام شهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی حضور دارند: تهران باید از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور برای افزایش نقل و انتقال اوراق پیگیری شود.

خجریان افزود: برای جلب مشارکت مردمی در ساخت و ساز، دولت باید از منبع اوراق مشارکت برای بازپرداخت و بازسازی فرسایشی 50 درصد سود اطمینان حاصل کند.

خزریان ادامه داد: در این جلسه تاکید شد که هیئت تهران با توجه به تحریم های اعلام شده از سوی اداره میراث فرهنگی و گردشگری برای حفظ آثار تاریخی و جلوگیری از ساخت و سازهای چند طبقه در محله نفرآباد، جلسه مشترکی برگزار کند. میراث فرهنگی.” تشکیل جلسه صنایع دستی و گردشگری، نمایندگان شهرداری تهران و نمایندگان استان نسبت به بررسی تغییرات طبقات حداکثر تا 4 طبقه مجوز اقدام لازم را انجام دهند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: با توجه به لزوم استقبال از امکانات فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و امنیتی، مسجد حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تصمیم به بازسازی حرم مطهر تهران تا حرم عبدالجیم حسنی گرفته است. نظرات استون ظرف یک هفته دریافت خواهد شد.

خزریان افزود: سازمان نوسازی شهرداری تهران تصمیم دارد با در نظر گرفتن نیازهای آتی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حریم معبد عبدالعظیم حسنی (ع) را از 60 متر به 100 متر برساند. هزینه خودشه در این جلسه خلاصه اقدامات انجام شده توسط دستگاه های مختلف از جمله فرمانداری ری، شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت راه و شهرسازی و سایر مراجع مرتبط مورد تاکید قرار گرفت. . در این راستا مجلس نمایندگان باید ظرف 2 هفته اقدامات انجام شده در محله نفرآباد در 10 سال گذشته به مجلس ارائه شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: مقرر شد سازمان نوسازی شهرداری تهران با همکاری صندوق توسعه معابد طی یک هفته آینده برای تهیه برنامه اقدام مشترک برای نوسازی محله تشکیل جلسه دهد. ظرف یک ماه در ستاد بازسازی تهران. ارسال به ستاد ملی.

وی خاطرنشان کرد: شرکت بازآفرینی امروز تصمیم گرفت ظرف مدت دو ماه بسته تشویقی شهری را تدوین و به وزارت شهرسازی و شورای عالی وزارت شهرسازی بفرستد تا مشارکت محله‌ای حومه شهر تهران را ترویج و جلب کند. .

خزریان این تصمیم را یکی دیگر از تصمیمات جلسه امروز خود در قالب تفاهم نامه مشترک با شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص پتانسیل های قرارگاه سازندگی امام حسن مضتبی(ع) دانست و گفت: این پروژه با اولویت محله نفرآباد دنبال می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا