اقتصادی

بررسی و پایش ایمنی ۸ ساختمان بلندمرتبه در اهواز

مخبران/خوزستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان از پایش ایمنی ۸ ساختمان بلند مرتبه و مهم شهرستان اهواز خبر داد.

محمد خانچی در جلسه کارگروه استانی پایش ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه با اشاره به پایش ایمنی ۸ ساختمان بلند مرتبه و مهم شهرستان اهواز اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی کارگروه، شناسایی و ارزیابی ایمنی ساختمان‌های مهم و بلندمرتبه در برابر حوادثی چون آتش‌سوزی، زلزله، فرونشست و فروریزش را به صورت جدی در دستور کار قرار داده و با شناسایی هر مورد ناایمن، بدون اغماض از طریق مجاری قانونی و حقوقی مالک را به انجام اقدامات اصلاحی در جهت تامین پایداری و ایمنی بنا مکلف کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه “ساختمان‌های در دست احداث” و “ساختمان‌های دارای پایان کار” به‌ عنوان ۲ موضوع در مبحث ایمنی ساختمان‌ هستند، خاطرنشان کرد: بررسی مشکلات آن گروه از ساختمان‌های دارای پایان کار که سال‌ها از زمان ساخت‌شان می‌گذرد و به مشکلاتی برخورد کرده‌اند بر عهده کمیته فنی است و نتیجه بررسی در کارگروه بررسی خواهد شد.

به گزارش مخبران به نقل از استانداری خوزستان، خانچی همچنین در زمینه مبحث نگهداری ساختمان، گفت: بر اساس مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان ایران ساختمان و کلیه اجزای آن اعم از تجهیزات، دستگاه‌ها، سیستم‌ها و لوازم ایمنی که بر اساس الزامات این مبحث یا سایر مباحث مقررات ملی ساختمان، ساخته، تعمیر یا تغییر کاربری داده شده‌اند، باید در شرایط مناسبی نگهداری شوند و مالک (یا مالکان) یا نماینده قانونی او در برابر نگهداری آن‌ها مسئول خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان افزود: معتقدیم رعایت آیین‌نامه ساخت و ساز، مانع از ایجاد خطرات و بحران‌های احتمالی است و ساختمان‌هایی که فاقد پایان کار هستند، از نظر ایمنی در وضعیت نامشخصی به سر می‌برند و ممکن است در زمان وقوع خطراتی همچون زلزله و آتش‌سوزی برای ساکنین مخاطرات جدی جانی و مالی در پی داشته باشند و ضرورت دارد مردم از خریداری واحدهای مسکونی، تجاری و اداری در مجتمع‌های بلند مرتبه که فاقد گواهی پایان کار هستند خودداری کنند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا