اجتماعی

برگزاری امتحانات نهایی با ملاحظات بیشتر در روزهای برفی ایران

بارش برف امروز 21 محور را مسدود کرده است و بر اساس اطلاعیه مرکز ملی پیش بینی مخاطرات جوی و مدیریت بحران، روند کاهش دما و تداوم هوای سرد تا روز شنبه (24 دی) ادامه دارد.

به گزارش مخبران، پیش بینی می شود طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک و تا بامداد شنبه (3 دی) در اکثر مناطق کشور کاهش نسبی دما و تداوم هوای سرد پیش بینی می شود.

از ساعاتی دیگر تا اوایل صبح فردا در استان تهران بارش پراکنده برف و باران و در مناطق مرتفع بارش برف و پدیده مه پیش بینی می شود.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این خصوص با تاکید بر اینکه رانندگان از سالم بودن برف پاک کن خودروهای خود اطمینان حاصل کنند، گفت: عابران پیاده نیز توجه داشته باشند که برای عبور از جاده ها از گذرگاه های عابر پیاده استفاده کنند. ایستادن در سمت ناامن جاده و عبور از جاده بدون مجوز، احتمال برخورد با وسایل نقلیه را افزایش می دهد.

برای آمادگی 100 درصدی نیروهای خدمات شهری برای بارش باران/برف در تهران دعا کنیم

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر آمادگی 100 درصدی عوامل خدمات شهری شهر تهران برای بارندگی در روزهای آینده خاطرنشان کرد: دعا کنیم برف بیاید و خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

هیچ جایگزینی برای آموزش حضوری وجود ندارد

کاظمی معاون آموزش و پرورش و آموزش متوسطه نیز گفت: غیبت در برخی مناطق راهکار مطلوبی برای کاهش آلودگی هوا تلقی نمی شود و جایگزینی برای آموزش حضوری وجود ندارد. مدارس باید آخرین راه حل مسئولان برای شرایط آلودگی هوا باشند. وی تاکید کرد که به دنبال این هستیم که شکاف یادگیری را کم کنیم.

انجام معاینات نهایی/نظارت و رسیدگی به تخلفات با ملاحظات بیشتر

مدیران کل استانی، روسای، متخصصان، افسران و متخصصان بخش ارزیابی عملکرد و مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش در نشست تخصصی پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از 4 کشور با اشاره به ایجاد سامانه‌های نظارت بر روند انجام معاینات نهایی در دی ماه سال جاری، خاطرنشان کرد: امسال امتحانات نهایی در سراسر کشور با ملاحظات بیشتری انجام شد و به منظور ارتقای سلامت معاینات نهایی، 5300 بازدید انجام شد. 1200 رشته امتحانات نهایی در سراسر کشور. در این بازدیدها، تخلفات موجود در حوزه های فرآیندی یا هلدینگ ها در حوزه های مختلف، مشاهدات و اخطارها و اقدامات لازم انجام می شود.

426 هزار اتباع خارجی علیه 3 بیماری در کشور واکسینه شدند

رئیس بخش بیماری‌های قابل پیشگیری واکسن وزارت بهداشت: سیدمحسن زهرایی، طبق آخرین آمار حدود 426 هزار بیمار زیر 15 سال داریم که 92 درصد آنها اتباع غیرایرانی هستند و این با پیش بینی ما همخوانی دارد: برخی از دانشگاه های علوم پزشکی ممکن است شامل بیش از 95 باشند. درصد از گروه هدف خود و تا پایان هفته آینده بقیه دانشگاه ها قطعا به این هدف خواهند رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شبانه روز گذشته 106 بیمار کرونا در کشور شناسایی و 3 بیمار جان خود را از دست دادند.

دکتر دکتر در گفت وگو با مخبران، بابک عشرتی گفت: در برخی استان ها شاهد افزایش پرونده بوده ایم و معتقدیم این افزایش پرونده ها ادامه خواهد داشت. در حال حاضر. بنابراین ما موجی داریم که تا ماه مارس ادامه خواهد داشت، اما هنوز زود است که پاسخ دهیم این موج چقدر شدید خواهد بود و چقدر درگیر خواهیم شد. زیرا افزایش موارد بیماری در کشور تند بوده و کند نیست. وقتی به شکل منحنی موج نگاه می کنیم، به سرعت بالا نمی رود، اما همانطور که پیش بینی می شد، این موج صعودی شکل گرفته است.

شیوع مجدد کرونا؛ هیچ اطلاعیه جدیدی در خصوص نحوه جمع آوری معتادان دریافت نکرده ایم.

«بار دیگر شیوع کرونا؛ اطلاعیه جدیدی درباره نحوه جمع آوری معتادان نداریم» گفت و گو با مصطفی هادی زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران که طی آن وی طرح هایی را مطرح کرد، تیتر دیگر خبر مخبران است. برای جمع آوری و افزایش معتادان ظرفیت بازداشتگاه ها یا ایجاد مراکز جدید نیازمند تایید که در کمیته ملی هماهنگی مراکز ماده 16 به ریاست سازمان بهزیستی کشور وجود دارد که در پاسخ به آن با توجه به شیوع ویروس کرونا آیین نامه ای در قالب مقررات ارسال شد. چگونه معتادان جدید را ذخیره کنیم؟ وی گفت: در حال حاضر اطلاعیه جدیدی از وزارت بهداشت و یا دانشگاه های علوم پزشکی دریافت نکرده ایم.

از مبالغه درباره «حجاب» بپرهیزید.

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در نشست خبری «روز زن» که امروز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، در پاسخ به پرسش مخبران درباره آخرین تغییرات قانون حجاب و مجازات های تعیین شده برای آن. بخشنامه اخیر دادستان کل کشور به نیروی انتظامی مبنی بر ارائه لایحه مجازات به دولت و برخورد قاطع با کشف حجاب گفت: مسئولان باید در این خصوص نظر دهند و این موضوع در حیطه اختیارات ما نیست. تصویب و اجرا پس از نهایی شدن اعلام شود.

بازدید از زندان نسوان خزعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر پیگیری امور زنان زندانی در حوادث اخیر و آزادی خبرنگاران بازداشتی، گفت: تاکنون سه بار به زندان نسوان مراجعه کرده ام. من وضعیت سلامت و مشکلات مختلف زندانیان را مشاهده کردم و همچنین گفتم که وضعیت برخی از خوابگاه های ما نیز به همین شکل است. هر دو بار بعد از اینکه در حوادث اخیر به زندان رفتم، مواردی را منتقل کردم. دیروز با مسئولان زندان صحبت کردم. بسیاری از آنها آزاد شده اند و بسیاری با غل و زنجیر الکترونیکی و سایر اقدامات آزاد هستند. تعداد زنان زندانی کاهش یافته است. البته نمی خواهم وارد موارد و مصادیق خاصی شوم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که از اظهارات وی درباره آزادی خبرنگاران مذکور راضی نبود، گفت: اگر مجرم شناخته می شوند باید با آنها و اگر مقصر نیستند با آنها برخورد شود. و. من می گویم جرم او را نباید نادیده گرفت چون روزنامه نگار است.

پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی، مخبران:

بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور/ مسدود شدن 21 جاده و ترافیک سنگین در 2 محور

ورود سامانه جدید بارشی به کشور در روز جمعه/تداوم هوای سرد تا شنبه

153 دلال ارز در تهران دستگیر شدند

توصیه پلیس راهنمایی و رانندگی در روزهای برفی / تردد غیر ضروری ممنوع است

بررسی ویژگی‌های زیرسویه‌های جدید ویروس کرونا/امیکرون در کشور

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا