استان ها

برگزاری سومین همایش ملی جایگاه محصولات استراتژیک در امنیت غذایی و کشاورزی پایدار در ورامین

مخبران/تهران یک مقام مسئول کمبود آب کشاورزی را در کشور و منطقه دشت ورامین جدی دانست و گفت: اگر آب کشاورزی با توجه به الگوی کشت به این دیار برسد می‌توان تبدیل دشت ورامین به قطب کشاورزی در کشور با توجه به تامین سلامت و الگوهای جدید محصولات کشاورزی در کنار تاسیس پایانه صادراتی محصولات کشاورزی را دنبال کرد.

به گزارش مخبران ؛ سومین همایش ملی جایگاه محصولات استراتژیک در امنیت غذایی و کشاورزی پایدار در شهرستان ورامین با حضور علایی مقدم معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، امام جمعه موقت ورامین، نماینده مردم ورامین ، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان و دانشجویان رشته کشاورزی در دانشگاه کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین در این همایش خاطرنشان کرد: ورامین خاک حاصلخیزی دارد و این را کارشناسان اهل فن تایید کرده‌اند که هر محصولی در این خاک حاصلخیز قابلیت کشت دارد و فقط بایستی ظرفیت‌های کشت و محصولاتی که بازدهی اقتصادی دارد را کسانی که متخصص و اهل فن هستند را جایگزین محصولات کم بازده و دارای ضرر کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: می‌توان با تحقیقات لازم محصولات کشاورزی که ظرفیت صادراتی دارد در این منطقه کشت کرد و لازم است صادرات محصولات کشاورزی در این دیار با پیگیری‌های لازم از طرف وزارتخانه کشاورزی پیگیری شود.

محمودی کمبود آب کشاورزی را در کشور و منطقه دشت ورامین جدی دانست و تصریح کرد: اگر آب کشاورزی با توجه به الگوی کشت به این دیار برسد می‌توان به عنوان قطب کشاورزی در کشور با توجه به تامین سلامت و الگوهای جدید محصولات کشاورزی در کنار تاسیس پایانه صادراتی محصولات کشاورزی دنبال کرد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا