بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

کریپتوکارنسی یک طبقه دارایی بی ثبات و پرنوسان است که فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کند. مردم اغلب خرید و فروش خود را در سیکل‌های خاصی زمان بندی می‌کنند تا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنند. از آنجایی که ارزهای دیجیتال 24 ساعته توسط سرمایه گذاران در سراسر جهان معامله می‌شوند، زمان معامله هرگز متوقف نمی‌شود. حال این سوال مطرح می‌شود که اگر بازار ارز دیجیتال همیشه باز است، در واقع بهترین زمان برای معامله چه زمانی است؟

چه زمانی برای خرید ارز دیجیتال مناسب است؟

نوسانات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌توانند در دوره‌های خاص به شدت افزایش و یا کاهش یابند. فعال‌ترین دوره معاملات برای بین 19 تا 20 به وقت ایالات متحده است. در این ساعت، پایین‌ترین و بالاترین ترین قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال ثبت می‌شود. دلیلش این است که در این زمان در آمریکای شمالی عصر است و در  آسیا نیز مردم روز کاری خود را آغاز می‌کنند.

به طور کلی، قیمت ارزهای دیجیتال در صبح و بعد از نیمه اول روز سریع‌ترین حرکت را تجربه می‌کند. طی دو سال گذشته مشاهده شده است که معمولاً در حدود ساعت 6 صبح روز جمعه به پایین‌ترین حد خود می‌رسد. به گفته منابع مختلف، کاهش روز جمعه بیت کوین ناشی از خستگی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در پایان هفته است. طبق نمودارهای روزانه ارزهای دیجیتال، قیمت‌های روز دوشنبه و سه شنبه چندین دلار بیشتر از پنج شنبه و جمعه بوده‌است.

به خاطر داشته باشید که این معیارها نباید به تنهایی برای تحلیل و معامله استفاده شوند. هیچ کس نمی‌تواند پیش بینی کند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. نمودارها و شاخص‌های فنی می‌توانند استراتژی معاملاتی شما را بهبود ببخشند

استراتژی نوسانگیری و خرید ارز دیجیتال

معامله گران نوسانی، استراتژی هایی را با استفاده از ابزارهای معاملاتی بنیادی و فنی تعیین می‌کنند و حدود یک هفته یا یک ماه با نوسانات بازار بازی می‌کنند. در استراتژی نوسانگیری، معامله گران زمان و دانش کافی برای پیگیری نمودار قیمت و تصمیم گیری برای ورود یا خروج از معامله را دارند. از سوی دیگر، معاملات نوسانی اغلب نیاز به عکس العمل سریع دارد که برای تازه کاران می‌تواند استرس زا باشد و منجر به عدم رعایت مدیریت ریسک و سرمایه شود.

همچنین، معامله گران باید هر روز فعال و از رویدادهای بازار مطلع باشند تا فرصت مناسب را شناسایی کنند. با این حال، ، و نمونه‌هایی از فناوری‌های خودکار هستند که می‌توانند به شما نوسانگیری سریع‌تر کمک کنند. به عنوان مثال، ربات‌های معامله گر بازار را اسکن می‌کنند و پس از برآورده شدن معیارهای خاص، دارایی‌ها را بدون دخالت افراد خرید و فروش می‌کنند.

خرید خودکار دوره‌ای توسط روش متوسط قیمت دلاری

مقاله‌ای در انجمن آمریکایی سرمایه‌گذاران از طریق شبیه‌سازی رایانه‌ای نشان داد که میانگین‌ ارزش دلار حدود ۹۵ درصد مواقع از میانگین قیمت دلار بهتر است.

توجه: هیچ‌یک از این دو رویکرد نمی‌توانند شما را از متضرر شدن در یک بازار نزولی نجات دهند. همچنین نمی‌توانند در اولین مرحله شروع یک بازار صعودی سرمایه‌گذاری کرده و شما را به سود کلان برسانند.

تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بخش‌های جدا نشدنی هستند.

شناسایی بهترین زمان‌ خرید ارز دیجیتال مهم‌ترین مهارتی است که معامله گران باید آن را تقویت کنند. اینجاست که تحلیل‌های فنی و بنیادی و استراتژی‌های معاملاتی خودکار وارد عمل می‌شوند. شامل استفاده از اندیکاتورها و سایر ابزارها در پلتفرم معاملاتی برای تعیین روند و حرکت یک ارز دیجیتال خاص است. از طریق این شاخص‌ها و نمودارها، روندهای تاریخی قیمت را مشاهده و عملکرد قیمت در آینده را پیش بینی می‌کنید.

صدها شاخص روند، حرکت و حجم وجود دارد که می توانید بسته به سبک معاملاتی خود، آن‌ها را سفارشی کنید تا ورود و خروج بهینه را تعیین کنید. تلاش می‌کند تا ارزش ذاتی یک ارز دیجیتال را با بررسی عوامل اقتصادی و مالی اندازه‌گیری کند. به طور دقیق‌تر، در بازار ارزهای دیجیتال تحلیل بنیادی شامل تحولات ژئوپلیتیکی و اخبار مربوط به رمزارزهای خاص است. این بدان معناست که شما باید در اطلاعات و رویدادهای بازار ارزهای دیجیتال به‌روز باشید.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال چه روز، هفته و ماهی از سال است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، می‌توانید کریپتو را از صرافی‌هایی مانند ایرانیکارت به صورت 24 ساعته در تمام ایام هفته خریداری کنید. به طور معمول، معامله گران روزانه و اسکالپرها به بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در طول روز توجه می‌کنند. چرا؟ زیرا هدف اصلی در اینجا سرمایه گذاری بر نوسانات است و زمانی که فعالیت بازار افزایش می‌یابد، نوسانات زیاد می‌شوند.

این بدان معنی است که بهترین زمان از روز برای خرید ارزهای دیجیتال در زمان همپوشانی مهم‌ترین ساعات کاری در سطح جهان است. بین ساعت 12 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر به وقت گرینویچ همپوشانی بین ساعات کاری اروپا و آمریکا و همچنین بین ساعت 11 شب تا 1 بامداد به وقت گرینویچ، پایان روز کاری آمریکا و شروع ساعات کاری بازار استرالیا و آسیا است. سه عامل بر بهترین زمان خرید ارز دیجیتال تاثیر می گذارد: عرضه و تقاضا، جریان سرمایه و حجم معاملات

عرضه تقاضا

قیمت ارزها در بازار کریپتو در درجه اول بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. بر اساس قانون عرضه و تقاضا، زمانی که تقاضا در پایین ترین حد خود باشد و عرضه در بالاترین حد خود باشد، قیمت کمترین مقدار است. این امر چه تاثیری بر بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال دارد؟ در طول همپوشانی 1 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر به وقت گرینویچ، معامله گران روز اروپایی در حال بستن پوزیشن‌های خود هستند که به معنای افزایش عرضه و در نتیجه کاهش قیمت‌ها است. آغاز روز تجاری آمریکا به این معنی است که تقاضا در حال افزایش است و قیمت‌ها را بالاتر می‌برد. با این حال، اگر قصد دارید در این مدت پوزیشنی را باز کنید، حتما از روش‌های تحلیلی برای تعیین استراتژی شخصی خود استفاده کنید.

جریان سرمایه

نوسانات، تأثیر جریانات ورودی و خروجی سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال هستند. بیشترین جریان سرمایه از سوی معامله گران نهادی و شرکتی است که در ساعات کاری در مناطق زمانی مربوط به خود فعالیت می‌کنند. به صورت کلی، این زمان در شروع و پایان ساعات کاری است، به این معنی که بهترین زمان برای باز کردن یک پوزیشن زمانی است که یک روز کاری به پایان می‌رسد و روزی دیگر شروع می‌شود. همانطور که بیان شد، تقاضا برای ارزهای دیجیتال معمولاً در آخر هفته‌ها به پایین‌ترین حد خود می‌رسد که بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال است. بزرگترین دلیل تقاضای کم در تعطیلات آخر هفته، حجم معاملات است.

حجم معاملات

مسلماً، بزرگ‌ترین شرکت‌کنندگان در بازار کریپتو، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی هستند که اکثر آن‌ها به ندرت در تعطیلات آخر هفته فعالیت می‌کنند. حجم معاملات در آخر هفته، هم در بازار نقدی و هم در بازار آتی، به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. زمانی که معامله گران فعال کمتری در بازار وجود داشته باشد، سفارشات بزرگ شروع به سرازیر شدن می‌کنند و بازار در برابر نوسانات آسیب پذیرتر می‌شود. بنابراین، با شروع اولین روز هفته دوباره حجم معاملات بازار افزایش می‌یابد.

دیگر عوامل موثر در تشخیص بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

عوامل مهم دیگری هستند که باید در پیدا کردن بهترین زمان خرید ارز دیجیتال به آن‌ها توجه داشته باشید.

انتشار اخبار تاثیرگذار و مثبت درباره یک رمزارز

همانطور که قبلا توضیح دادیم، کوچک‌ترین اخبار مثبت یا منفی تأثیرگذار هستند. در مقیاس کلان، اخبار بازار روند میان مدت قیمت ارزها را تعیین می‌کنند. این به معنای مشخص کردن بهترین زمان برای خرید ارزهای رمزنگاری با تحلیل بنیادی است. یک خبر مهم می‌تواند روند یک ارز خاص را در طول روزها یا ماه‌ها مشخص کند. از اخبارهای عمومی مانند وضع مقررات کریپتو توسط کنگره ایالات متحده گرفته تا تعیین نرخ بهره و یا رویدادهایی مانند می‌توانند نوسانات قابل توجهی را ایجاد کنند. همچنین اخبارهای ناگهانی مانند حمایت ایلان ماسک از ارز دوج در یک توییت و یا ورشکستگی چهارمین صرافی بزرگ جهان نیز تاثیرات چشم گیر و سریعی در روند قیمت ارزهای خاص داشتند.

رونق بازار در یک دوره حوزه خاص

لیست شدن یک توکن جدید در یک صرافی معتبر مانند می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد توکن جدید داشته باشد. اگر که بتوانید به موقع از تاریخ و ساعت فهرست شدن توکن‌های جدید مطلع شوید، می‌توانید از این رشد قیمت استفاده کرده و کسب سود کنید.

دکمه بازگشت به بالا