فرهنگ و هنر

بیانیه دانشگاه هنر در پی عملیات وعده صادق

دانشگاه هنر با صدور بیانیه‌ای، ضمن پاسداشت مجاهدت‌های رزمندگان محور مقاومت در عملیات وعده صادق، کلیات برنامه‌های راهبردی ده ساله دوم دانشگاه هنر که بر اساس اهداف و نیازهای محور مقاومت و مسایل پنجمین دهه انقلاب اسلامی طراحی شده است را اعلام کرد.

به گزارش مخبران، دانشگاه هنر در بیانیه‌ای ضمن پاسداشت مجاهدت‌های غیورمندانه رزمندگان محور مقاومت در عملیات ظفرمندانه وعده صادق، کلیات برنامه‌های راهبردی ده ساله دوم دانشگاه هنر را در هفت بند معطوف به اهداف و نیازهای محور مقاومت و مسایل پنجمین دهه انقلاب اسلامی را اعلام کرد. دانشگاه هنر همچنین همه هنرمندان عدالت‌جو و ظلم‌ستیز را برای همراهی در راه ستیز با جهان خواران شرق و غرب دعوت کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر سرور و سالار شهیدان و آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله الحسین و سلام بر آخرین رهروان این راه سرخ، شهدای حمله تروریستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق؛

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَآءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ

اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ الله

عارف مجاهد و پیر فرزانه ما، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه فرمود: خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه های عشق و شهادت و شرف و عزت، سرمایۀ‏‎ ‎‏زوال ناپذیر آنگونه هنری است که باید، به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی،‏‎ ‎‏همیشه مشام جان زیباپسندِ طالبانِ جمال حق را معطر کند.

اکنون در آستانه حماسه غرورآفرین رزمندگان اسلام و مجاهدان محور مقاومت در تنبیه رژیم غاصب صهیونیستی و انجام ظفرمندانه عملیات وعده صادق، ما اهالی هنر، بهترین سلام‌ها و سپاس‌ها را به رهبر و فرمانده سرافراز و آزاده میدان جهاد و مبارزه، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، تقدیم داشته و آمادگی و اراده‌ی خود را برای پاسداشت و ادامه این مجاهدت‌ها در قامت هنر مبارزه، هنر حماسه و هنر مقرب حقیقتی والا و عظیم که از برکت خون شهیدان مان بر ما آشکار گشته اعلام می‌داریم. دانشگاه هنر ایران تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، در وفاداری به آرمان های انقلاب اسلامی و قدرشناسی از مجاهدت های اخیر رزمندگان محور مقاومت، ارتقا و تعالی دانشگاه هنر در جایگاه نهاد پرچم دار پرورش و آموزش دانشگاهی هنر، جهاد و مبارزه را با جدیت پیگیری خواهد کرد؛ پرچمدار هنری خواهیم بود که راه ستیز با جهان خواران شرق و غرب را می شناسند و یاریگر و پیشرو جهاد و مبارزه در عرصه های مختلف محور مقاومت باشد.

از همین رو، برنامه راهبردی ده ساله دوم دانشگاه هنر بر اساس اهداف و نیازهای محور مقاومت و مسایل پنجمین دهه انقلاب اسلامی تنظیم و بازنویسی خواهد شد. همچنین در زمانی نزدیک برنامه های ذیل به انجام خواهد رسید. دست یاری همه شیفتگان و مجاوران بوستان حقیقت و معنویت و جرعه نوشان جویبار گوارای اسلام ناب محمدی را می فشاریم و چشم انتظار یاری و همراهی همه هنرمندان عدالتجو و ظلم ستیز هستیم.

۱. ارائه سه بورسیه تحصیلی در رشته های مقطع دکتری دانشگاه هنر به برترین پژوهش های پیشنهادی مرتبط با موضوعات هنر مقاومت و انقلاب اسلامی.

۲. طراحی و ساخت مجسمه یادمانی عملیات وعده صادق.

۳. برگزاری جشنواره سراسری تئاتر غزه، آوردگاه حماسه و مظلومیت.

۴. فراخوان و برگزاری جشنواره بین المللی فیلم گویا با موضوع مقاومت و مظلومیت در غزه.

۵.مسابقه طراحی بنای یادمان شهدای حادثه تروریستی حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق.

۶. طراحی سه رشته هنری با موضوع هنر مقاومت و انقلاب اسلامی، در مقطع تحصیلات تکمیلی و هماهنگی با وزارت علوم تحقیقات و فناوری جهت تصویب و راه اندازی.

۷. سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهشی جهت تشویق و هدایت موضوع پایان نامه ها و رساله ها و پروژه های تحصیلی دانشجویان هنر به مسائل و موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی و محور مقاومت.»

انتهای پیام 

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا