اجتماعی

بیشترین تردد زائران اربعین از مرز مهران/ضرورت آمادگی بهداشتی و درمانی در ایلام

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس برآوردها زائران اربعین حسینی به صورت گسترده از مرز بین المللی استان ایلام و مهران خواهند آمد، بر آمادگی کامل امکانات بهداشتی و درمانی در استان تاکید کرد. : شرایط برگزاری اربعین حسینی برای زائران استان ایلام ایده آل است.

به گزارش مخبران، معاون درمان وزارت بهداشت دکتر سعید کریمی با تقدیر از خدمات مردمی افسران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام و تلاش های راه اندازی بیمارستان رازی گفت: در یک ماه اخیر برای دومین بار است که به استان ایلام سفر می کنم و اهمیت این موضوع. این به دو دلیل است، دلیل اول؛ ایلام یکی از استان‌های با پتانسیل بالا است که برای پیشرفت تلاش بیشتری می‌کند و باید در راستای تحقق عدالت و تعالی در نظام سلامت تلاش کنیم تا استان‌هایی که پتانسیل بیشتری دارند از ظرفیت‌های خود استفاده کنند. دلیل دوم مراسم اربعین حسینی در استان ایلام است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس برآوردها زائران اربعین حسینی به صورت گسترده از مرز بین المللی استان ایلام و مهران خواهند آمد، بر آمادگی کامل امکانات بهداشتی و درمانی در استان تاکید کرد. : شرایط برپایی اربعین حسینی برای زائران استان ایلام ایده آل است، البته باید توجه ویژه ای داشته باشیم تا در این ایام آمادگی بیشتری برای حوادث احتمالی داشته باشیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سرپرست این دانشگاه، دکتر جاسم محمدی معاون درمان وزارت بهداشت در استان ایلام گفت: اقامت یک ماهه وی نشان دهنده توجه ویژه وی به اقشار محروم است. مناطقی مانند ایلام.

دکتر. محمدی افزود: تلاش همکاران ما در حوزه درمان دانشگاهی کاهش اعزام بیماران به استان های ثروتمند و مرکز کشور است که نیاز به نیروی انسانی کارآمد و تجهیزات و امکانات مناسب دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام به دلیل اینکه در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارد نیازمند توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت است. امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت بتوانیم خدمات مناسبی را به زائران ارائه دهیم.

وی گفت: زیرساخت هایی مانند آنژیوگرافی در استان ایلام مهیا است و با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و تخصیص امکانات و تجهیزات مربوطه می توانیم خدمات مناسبی را به جامعه هدف ارائه کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا