تأمین مسکن اقدام‌انگیزشی برای فرزندآوری خانواده ها است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام حسن درویشیان صبح سه شنبه در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی و در آئین افتتاح ۵۴ واحد از پروژه ۲۰۰ واحدی نهضت ملی بهاران شهر جدید امیرکبیر، اظهار کرد: تأمین مسکن یکی از موضوعات مهم در افزایش سرمایه اجتماعی است.

وی تأمین مسکن را از برنامه‌های اولویت دار دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: یکی از شعارهای ریاست جمهوری ابتدای دولت و در تبلیغات انتخاباتی، تولید یک میلیون مسکن در سال بود که به قانون نیز تبدیل شد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور عملکرد برخی استان‌ها در این حوزه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تأمین زمین مهمترین اصل در ایجاد مسکن است و در بسیاری استان‌ها مشکل تأمین زمین وجود دارد اما در شهرهای کوچک و روستاها به جز برخی از مناطق شمالی مشکل چندانی به دلیل نبود زمین وجود ندارد که برای مناطق مشکل دار، تفاهم نامه‌هایی با برخی دستگاه‌ها منعقد شده است.

حجت الاسلام درویشیان گفت: با توجه به اهمیت تأمین مسکن، ریاست جمهوری در شورای عالی مسکن بیشترین حضور را داشته همچنین بر ارائه تسهیلات اشتغال، مسکن، ازدواج و فرزند آوری در تمام نشست‌ها تاکید ویژه دارند.

وی اضافه کرد: موضوع تأمین مسکن نیازمند تعامل و هم افزایی مردم، مسؤولان اجرایی ذیربط و بانک‌های عامل است چرا که اگر تنها متولی راه و شهرسازی باشد این مهم تحقق نمی‌یابد.

درویشیان تاکید کرد: اکنون در یک چاله جمعیتی قرار داریم و باید گام‌های مؤثری در راستای رفع این بحران برداشته شود.

وی افزود: قانون جوانی جمعیت در بازه زمانی ۷ ساله به آزمایشی پیش بینی شد که ۲ سال آن گذشته و ۵ سال دیگر برای برون رفت از این معضل زمان وجود دارد و همگان باید تلاش کنند و اقدامات انگیزشی برای ارتقای فرزند آوری باید به کار گرفته شود تا غفلت‌های گذشته مبنی بر تبلیغ برای کاهش جمعیت به جای تشویق برای فرزندآوری، جبران شود.

دکمه بازگشت به بالا