عمومی

تاخیر در انتخاب مدیر اجرایی منطقه آزاد قصرشیرین باید پیگیری شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احسان جاندوزی عصر پنجشنبه در پیوند تصویری جلسه هیات گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور نمایندگانی از وزارت دارایی و دارایی، استاندار کرمانشاه، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان‌های اقتصادی برگزار شد. . ، کارگران صنعتی و معدنی.

وی گفت: کسرشیرین یکی از این مناطق است که هفتاد میلیارد ریال بودجه تصویب کرده و مدیر اجرایی منطقه محسوب می شود.

خزر شیرین وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه پروژه منطقه آزاد باید تا پایان سال آماده و در سال 1401 اجرا شود، تاکید کرد: به هیچ وجه قابل قبول نیست. با گذشت بیش از هفت ماه، هنوز مدیران اجرایی این بخش انتخاب نشده اند و این کسری جبران خواهد شد.

جاندوزی وی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: درخواست اصلی فعالان اقتصادی رفع موانع در بخش بروکراسی اداری، اخذ مجوزها و مصوبات از دولت و کاهش روند اداری برای کسب و کار است. رفاه.

وی وضعیت اقتصادی کشور را در سال جاری نامطلوب دانست و گفت: در ابتدای دولت سیزدهم با کسری شدید بودجه مواجه بودیم که در نتیجه استان ها در معرض این کسری بودجه قرار گرفتند و نتوانند به دولت برسند. سطح برنامه های توسعه و ایجاد شغل. ”بهترین کار را انجام دهید.

جاندوزی وی برای مشکلات موجود راهکار ارائه کرد و در ادامه تامین اعتبار پروژه های استانی گفت: یکی از این راهکارها فشار بر برنامه و سازمان بودجه برای تامین اعتبار بیشتر از سال های گذشته است. برین دولت در اطلاعیه ای به استان ها اعلام کرده است که اموال اضافی خود را در سال آینده به فروش می رساند زیرا این پول صرف عدالت استانی و رضایت مردم می شود.

وی گفت: فعالیت ها و پروژه های اقتصادی را می توان با امکانات معین و حداقل گزینه هایی که پتانسیل اقتصادی بودن را دارد به پروژه های جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نگران افزایش مالیات در سال آینده است، تصریح کرد: مالیات دهندگان کلاهبرداری های مالیاتی جدید و جدید در حال انجام است و فشار اضافی وجود ندارد مالیات دهندگان مالیات را وارد کنید

به گفته او، ادامه دهید مالیات دهندگان تقلب های مالیاتی جدید و قابل تشخیص، علاوه بر کمک به مشکلات درآمدی استان ها، نگرانی ها در مورد افزایش درآمدهای مالیاتی را کاهش می دهد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه درآمدهای مالیاتی با کاهش تقلب های مالیاتی افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: تلاش این وزارتخانه بر این بوده است که فشار وارده به بخش تولیدی کاهش یابد و صورت های مالی واحدهای مالی و اصناف شفاف شود.

جاندوزی وی به پیشنهاد افزایش اختیارات بانک ها در استان ها اشاره کرد و گفت: این پیشنهاد در جلسه اخیر ستاد مالی دولت برای جلوگیری از اتلاف وقت به تصویب رسید. موارد از سال آینده.

وی با اشاره به طرح پرداخت و استفاده از تسهیلات به کشاورزان در خشکسالی اخیر گفت: قرار است وزیر کشاورزی اصلاحیه ای را به طرح پیشنهادی اضافه و برای تصویب به بانک مرکزی ارائه کند. در پایان سال جاری. ” برای اجرا.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه بانک های خصوصی استان باید به عنوان بانک های دولتی مسئولیت ملی داشته باشند خاطرنشان کرد: بانک های خصوصی نباید منابع مالی خود را از یک استان بسیج کنند و آن منابع را در جای دیگری سرمایه گذاری کنند.

وی به لزوم نظارت و فشار جدی بانک مرکزی برای جلوگیری از انحراف منابع مالی استان توسط بانک های خصوصی به جاهای دیگر اشاره کرد.

جاندوزی وی به افتتاح فاز دوم کارخانه ایران خودرو در شهرستان صحنه اشاره کرد و ادامه داد: بانک صنعت و معدن متولی پرداخت این مرحله از بودجه است و انطباق لازم انجام می شود.

دکمه بازگشت به بالا