اجتماعی

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

مخبران/ گلستان مدیر تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: شبکه تبلیغات اسلامی در گلستان وجود دارد که توسط بانوان کمک کننده به مساجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و جهاد دانشگاهی در عرصه علم و دانش اداره می شود. منبع و اقتصاد مقاومتی.” کمک کننده باشید.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین، مدیر تبلیغات اسلامی استان گلستان عصر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری مخبران در گلستان، با مسئولان و خبرنگاران جهاد دانشگاهی استان گلستان دیدار کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان در این نشست گفت: جهاد دانشگاهی در درجه اول به عنوان یک نهاد فرهنگی شناخته می شود و اشاعه فرهنگ اسلامی و اصل آن اسلامی کردن مدیریت دانشگاه ها و نگرش دانشجویان به انقلاب اسلامی است. تجاوز ویژه به سازمان تبلیغات اسلامی.

كمپين اسلامي گلستان به جهاد دانشگاهي كمك مي كند/ روستاي گياهان دارويي را در اقتصاد گلستان تسهيل مي كند.

شهبازی افزود: از سال 64 ماموریت جهاد دانشگاهی از فرهنگ و مدیریت دانشگاهی به سمت صنعت تغییر کرد اما همچنان کارکردهای فرهنگی خود را حفظ کرده و دارای دو خبرگزاری مخبران و ایکنا از جمله خبرگزاری مخبران است که خبرهای خوب و امیدوارکننده ای است. ” دانشگاه ایکنا تنها خبرگزاری تخصصی قرآن زیر نظر جهاد است که در حوزه قرآن و عترت به ارائه اخبار می پردازد.

جهاد دانشگاهی در سال 1388 در گلستان و بر اساس اهداف خود در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی: کانون اندیشه و اندیشه دانشجویان ایران (ایسپا) در موضوعات مختلف از جمله اشتغال، آسیب شناسی، ارزیابی آسیب های اجتماعی ایجاد شد. مشاغل و بیشتر اقدامات ما در حوزه آسیب های اجتماعی است.

كمپين اسلامي گلستان به جهاد دانشگاهي كمك مي كند/ روستاي گياهان دارويي را در اقتصاد گلستان تسهيل مي كند.

رئیس دانشگاه گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگی، خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) در حوزه قرآن و معارف دینی فعالیت می کند، خبرگزاری مخبران کاملاً مستقل و دارای کارکردهای مشخص است، این خبرگزاری انجام خواهد داد. حرکت به سمت تولید اخبار و یادداشت های امسال و روشنگری، حقایق -جستجو و حقیقت یاب در آن شکوفا می شود.

40 درصد پیشرفت فاز اول روستای گیاهان دارویی گالیسیا

شهبازی با بیان اینکه مجموعه دانشجویی در دانشگاه ها انواع کارکردهای فرهنگی را انجام می دهد، بیان کرد: حوزه جهاد پژوهشی دانشگاه در کشور بسیار گسترده است و 29 پژوهشکده، پژوهشکده و پژوهشکده در حوزه های مختلف در کشور وجود دارد. از 9 سال گذشته در حوزه گیاهان دارویی در استان گلستان فعالیت داشته و با توجه به نیازسنجی انجام شده در استان، فعالیت در حوزه گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت روستایی گیاهان دارویی گالیسیا گفت: روستای گیاهان دارویی یک مزیت اقتصادی در منطقه و منبع تاثیرگذاری برای استان و کشور گلستان است. در استان گلستان زنجیره ارزش شکل می گیرد و با ارزیابی نیازهای اقتصادی آغاز می شود و به موضوعات مختلفی از جمله ترویج، تولید نهال، انعقاد قرارداد با کشاورزان، مشاوره به کشاورزان، تولید اسانس و فرآورده های وابسته و بازاریابی ختم می شود.

كمپين اسلامي گلستان به جهاد دانشگاهي كمك مي كند/ روستاي گياهان دارويي را در اقتصاد گلستان تسهيل مي كند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان گفت: فاز اول روستای گیاهان دارویی حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شهبازی با بیان اینکه نمونه اخیر کاشت سیاه دانه در استان گلستان پس از ترویج یک هزار هکتار در استان گلستان کاشته شد گفت: خوشبختانه پس از کاشت این محصول برداشت و سود دهی کشاورزان دو برابر شده است.

یکی دیگر از اقدامات جهاد دانشگاهی بانک سلول های بنیادی خون بند ناف است که یک برنامه دانش بنیان است. بانک اطلاعاتی اجرایی و مهمتر از آن آموزش های مهارتی آن که در بیش از 50 درصد مواقع منجر به استخدام می شود.

كمپين اسلامي گلستان به جهاد دانشگاهي كمك مي كند/ روستاي گياهان دارويي را در اقتصاد گلستان تسهيل مي كند.

كمپين اسلامي گلستان به جهاد دانشگاهي كمك مي كند/ روستاي گياهان دارويي را در اقتصاد گلستان تسهيل مي كند.

مدیر تبلیغات اسلامی استان گلستان در این جلسه با بیان اینکه مباحث دانش بنیان باید به همه مسائل نظام اعم از فرهنگی و اجتماعی تعمیم یابد، گفت: راه اندازی مجموعه هایی مانند جهاد دانشگاهی نماد مقام معظم رهبری است. و مردم اکثر آنها را انجام دادند و چنین مجموعه هایی را ایجاد کردند تا خلاء ماشین حاکم را پر کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری معتقدند که اگر مقام معظم رهبری به قدرت نخبگان و جوانان ما اعتقادی نداشته باشند، ما در واقع شاهد این همه دستاوردهای ملی و بین المللی از جمله پژوهشکده سلطنتی نبوده ایم. حاکمیت بر نظام و مردم امتیاز خاصی است که در جاهای دیگر وجود ندارد.

وی با اشاره و تقدیر از همکاری مشترک ستاد اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان برای تحقق بیانیه سالانه تصریح کرد: شبکه تبلیغات اسلامی در استان گلستان وجود دارد که مساجد، ائمه جماعات، نمازگزاران، جامعه قرآنی و … زنان. این که ببینیم چه کسانی می توانند به رسالت جهاد دانشگاهی در عرصه اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی دست یابند مفید و آموزنده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا