اقتصادی

تجارت خارجی گمرک امیرآباد از ۹۷۱ میلیون دلار گذشت

مخبران/مازندران تجارت خارجی گمرک امیرآباد در ۶ ماهه سال جاری با ۸۳ درصد افزایش در ارزش به رقم ۹۷۱ میلیون و ۷۶۶ هزار دلار رسید.

به گزارش مخبران به نقل از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات مازندران ، رضا گرزین سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با تشریح میزان تجارت خارجی این گمرک طی ۶ ماهه امسال در خصوص آمار صادرات غیرنفتی افزود: در این مدت ۶۰۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۰ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار صادر شد که این میزان صادرات از حیث وزن ۴۱ درصد و به لحاظ ارزش ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی در خصوص اقلام عمده صادراتی گمرک امیرآباد در ۶ ماهه سال جاری بیان کرد: سیمان، مواد معدنی، محصولات شیمیایی، مواد پلاستیکی، ماشین آلات ۵ قلم اول کالاهای صادراتی در این مدت بودند و کشورهای عمده مقصد کالاهای صادراتی به گمرک منطقه ویژه امیرآباد شامل ترکمنستان، روسیه، قزاقستان، عراق و ارمنستان بود.

وی در خصوص میزان واردات در ۶ ماهه امسال گفت: در این مدت یک میلیون و ۵۹۲ هزارتن کالا به ارزش ۹۴۰ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار وارد شد که از حیث وزنی و ارزش به ترتیب ۹۷ و ۸۵ درصد افزایش داشته است.

سرپرست گمرک امیرآباد اقلام عمده کالاهای وارداتی به گمرک امیرآباد را جو دامی، ذرت دامی، گندم، کنجاله آفتابگردان، روغن آفتابگردان و کاغذ شیمیایی، انواع کُک، گندم و… اعلام کرد و گفت که این کالاها عمدتا از کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، روسیه، چین و ترکیه وارد مازندران شده‌اند.

وی با بیان رشد ۱۰۳ درصدی درآمد گمرک امیرآباد گفت: طی ۶ ماهه امسال، درآمد گمرک امیرآباد از تجارت خارجی بالغ بر ۷هزار و ۶۷۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون و ۹۴۶ هزار ریال بوده است.

گرزین با اشاره به ترانزیت خارجی از این گمرک یادآور شد: کالاهایی نظیر کانتینر، محصولات شیمیایی، خودرو، انواع کُک و غیره به ارزش ۱۱۰میلیون و ۷۴۰هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت شده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا