حوادث

تجهیزات امدادرسانی هلال‌احمر به‌روز می‌شود

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در ۶ ماه ابتدایی امسال، این سازمان به امکانات امدادرسانی به‌روز دنیا مجهز می‌شود.

به گزارش مخبران، محمودی در مانور بزرگ امداد و نجات این جمعیت که صبح امروز در فرودگاه سپهر اجرا شد، با اشاره به تجارب کسب شده در ماموریت امدادرسانی به زلزله زدگان ترکیه گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر، با تجربه و تبحر خود موفق شدند حضوری موثر در این مأموریت داشته باشند.

او با اشاره به گستردگی تخریب‌ها در زلزله ترکیه و ریزش ساختمان‌ها و برج‌های غول پیکر اظهار کرد: خیلی از تیم‌های امدادی صاحب‌نام و مدعی، توان حضور در این ویرانه‌ها برای نجات جان زلزله زده‌ها یا خروج پیکرها را نداشتند؛ اما امدادگران ایرانی با از خود گذشتگی و شجاعتشان در این مناطق حاضر شدند و به امدادرسانی پرداختند.

سرپرست سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ما از این حادثه درس‌های بزرگی گرفتیم که مهمترین آن تجهیز خود به امکانات امداد و نجات به‌روز و آمادگی نیروها برای رویارویی با چنین حوادثی است، از خرید امکانات و تجهیزات به‌روز در ۶ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: بعد از خرید این تجهیزات در مانوری وسیع‌تر، توان امدادی خود را به نمایش خواهیم گذاشت.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، وی تاکید کرد: همگرایی اعضای ستاد بحران و آشنایی آنها با تاکتیک های امدادی هر حوزه، سرعت امدادرسانی در حوادث را بیشتر و حصول نتایج را برای ما در این مواقع بهتر خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا