اجتماعی

تداوم برگزاری جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با اشاره به روحیه معنوی مساجد و محلات شهر تهران در ماه مبارک رمضان، خواستار تداوم تلاش برای حفظ معنویت این ماه در سایر ایام اسلامی شد. شهر نمونه جهانی

به گزارش مخبران و به نقل از سایت شهر، حجت الاسلام جواد صادق زاده مشاور شهردار تهران با اشاره به استقبال گسترده شهروندان از اجرای طرح قرآنی چلچراغ در شب ماه مبارک رمضان در مساجد مرکزی پایتخت گفت: با عزم و تلاش جدی.

رئیس مرکز فعالیت های دینی کشور افزود: امسال فاز سوم طرح ایجاد کرسی های 30 روزه برای تعریف قرآن کریم، 30 درس سبک زندگی قرآنی و رفتار قرآنی است. این طرح در فضای مجازی (کانال های پیام رسانی مسجد، سرای محلات، سایت شهرداری تهران و سامانه تهران من) برای مشارکت مردمی و مشارکت کارکنان در پرتال داخلی شهرداری انجام شد.

مشاوران شهردار تهران از چلچراگ خواستار پایبندی به طرح قرآنی برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر قرآن بودن مساجد شدند و گفتند: ماه مبارک رمضان ادامه دارد، لذا برای اجرای این مطالبه در نظر داریم. با کمک مدیریت شهری.

حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به برکات، پیامدها و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی عمده ماه مبارک رمضان در جامعه گفت: تاثیر اصلی بحث تقویت سلامت روان فرد و جامعه در ابعاد مختلف است. ، نتایج را در این ماه خواهیم دید.

وی گفت: به ویژه جرایم و آسیب های اجتماعی و فرهنگی ناشی از معنویت در ماه مبارک رمضان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و آمارهای موجود صحت این ادعا را اثبات می کند. علاوه بر بحث آماری، بررسی کلی جامعه نیز مؤید این تحول ارزشمند است.

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در خاتمه گفت: محافل تفسیر قرآن کریم که از اوایل بهار آغاز شده، امشب نیز با مشارکت ستاد تفسیر قرآن کریم در مساجد منتخب تهران ادامه خواهد داشت. بر اساس گزارش ها و تصاویری از مجموعه قرآنی مساجد و مساجد زیر نظر مستقیم حجت الاسلام والمسلمین استقبال شهروندان از برنامه مطلوب بوده است. چنانکه برخی از ائمه بر ادامه این طرح در مساجد خود اصرار داشتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا