اجتماعی

ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی/ بارش برف و باران در جاده‌های ۷ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فرج از بارش برف و باران در جاده های هفت استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با مخبران. وی در خصوص وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، پل ترافیکی محور خزوین – کرج – تهران حدفاصل امامزاده طاهر به مهرشهر و حدفاصل محمدشهر – فردیس است. نیمه سنگین همچنین وضعیت مشابهی بین گرمدره و پل کلک و محدوده مهرشهر در آزادراه تهران – کرج – خوزستان و در محور تهران – شهریار گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی راه های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی حاکی از بارش باران در برخی مناطق استان های ایلام و کرمانشاه است. در برخی مناطق اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان بارش برف گزارش شد. در شرایط زمستانی، رانندگان باید تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. پر کردن باک خودرو در ابتدای سفر و داشتن غذای کافی و لباس گرم از دیگر مواردی است که برای سفر در فصل زمستان توصیه می شود.

شیرانی با اشاره به پیش بینی هواشناسی بارش برف و باران در 10 استان کشور گفت: از امروز تا شنبه در استان های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد احتمال بارش برف و باران وجود دارد. بوشهر، فارس، اصفهان، همدان. و کرمانشاه و لذا لازم است رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و ضمن پرهیز از سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز فاصله طولی مناسب را با خودروی جلویی نیز رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود و تردد در مسیر جایگزین خرم آباد – پل است. به غیر از آزادراه زال و محور خرم آباد – کوهدشت، محور ریگان – ایرانشهر، هشتگرد – طالقان جدید، گنجنامه – توسرکان، لاسم – ارجمند، وزک – بلده، سروآباد – پاوه و سیسخت – پادنا نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها و همچنین محورها و موانع، مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند. محدودیت های ترافیکی

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا