تشکیل پرونده قضایی برای سربازی که به یک راننده سیلی زد

پرونده قضایی | سرباز

درپی انتشار ویدیویی از سیلی زدن یک سرباز نیروی انتظامی به راننده یک‌دستگاه خودروی سواری در خیابان ستارخان تهران مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت از پیگیری این موضوع و تشکیل پرونده قضایی برای سرباز متخلف خبر داد.

به گزارش مخبران، ساعاتی قبل ویدیویی از سیلی یک سرباز پلیس به صورت راننده یک دستگاه خودروی سواری در یکی از رسانه‌های داخلی کشور منتشر شد. ویدیویی که در آن سیلی زدن سرباز پلیس به راننده خودرو کاملا واضح است و محل وقوع آن نیز خیابان ستارخان تهران اعلام شده است.

درپی انتشار این ویدیو، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:‌ «فرماندهی انتظامی تهران بزرگ توجه به دو رویکرد ” اجرای قانون” و “رعایت حقوق شهروندی” را در دستور کار اجرایی تمامی پلیس های خود قرار داده و همواره بر رعایت حقوق شهروندی تاکید دارد. برخوردهای غیرقانونی و خارج از چارچوب تعریفی و ابلاغ شده به هیچ عنوان مورد تایید سلسله مراتب فرماندهی کل انتظامی کشور و همچنین تهران بزرگ قرار نداشته و ندارد.

در مورد اخیر پیش آمده در خیابان ستارخان تهران ، بلافاصله موضوع به صورت دقیق از سوی مبادی نظارتی بررسی شده و پرسنل وظیفه متخلف شناسایی و پرونده قضایی مربوطه در خصوص ایشان تشکیل و به مرجع قضائی ذیصلاح ارسال شده است. یقینا پلیس خود را موظف به اجرای دقیق قانون دانسته و از هیچگونه رفتار و اقدام غیرقانونی احتمالی پرسنل حمایت نکرده و خود را مکلف به رعایت دقیق قانون در جامعه می‌داند.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا