بین الملل

تظاهرات مجدد شهرک‌نشینان علیه نتانیاهو

شهرک‌نشینان شامگاه شنبه برای یازدهمین هفته متوالی علیه دولت تندرو بنیامین نتانیاهو و سیاست‌ها و برنامه‌های آن از جمله طرح تغییر در نظام قضایی تظاهرات کردند.

به گزارش مخبران، شنبه‌های اعتراضی در اراضی اشغالی و تظاهرات علیه اصلاحات قضایی مد نظر نتانیاهو، بار دیگر خیابان‌های تل‌آویو را مملو از صهیونیست‌ها کرد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که هزاران نفر از اسرائیلی‌ها شامگاه شنبه مقابل ساختمان‌های دولتی در خیابان کابلا و میدان هابیما در شهر تل آویو دست به تظاهرات زدند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امشب در شهر تل آویو ۱۷۵ هزار نفر در تظاهرات ضددولتی شرکت کردند.

مخالفت دولت نتانیاهو با طرح پیشنهادی اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی برای حل و فصل بحران ناشی از اصلاحات قضایی، بر خشم معترضین افزوده است.

پلیس رژیم صهیونیستی در چندین منطقه با توسل به زور اقدام به متفرق کردن تظاهرکنندگان کرد که در پی آن درگیری‌هایی نیز به وقوع پیوست.

طرح‌هایی که کابینه نتانیاهو برای محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در پیش گرفت، چند ماهی است که موجب اعتراض شدید اپوزیسیون شده است و در سایه اختلافات سیاسی گسترش پیدا کرد.

مخالفان کابینه نتانیاهو، طرح «اصلاحات قضایی» را «کودتای قضایی» توصیف کرده‌اند، در حالی که نتانیاهو از آن دفاع کرده و گفته که «هدف آن بازگرداندن تعادل بین سه قوه است».

اپوزیسیون بر این باور است که هدف اصلی اصلاحات پیشنهادی ائتلاف حاکم، «تبرئه نتانیاهو از اتهامات فساد در سه پرونده‌ای است که علیه او باز است». اپوزیسیون معتقد است هدف از این طرح پایان دادن به نقش قوه قضاییه به عنوان یک نظام مستقل است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا