تقویت سیگنال وای فای با فویل آلومینیوم و کاربردهای دیگری که نمی دانستید

امروزه انواعی از مواد وجود دارند که به خاطر کاربردهای خاصی که دارند از آن ها به عنوان فلز معجزه گر یاد می شود.

فویل های آلومینیومی یکی از این مواد هستند. علاوه بر کاربردهای معمول که برای این ورقه های براق می شناسیم انواع بسیار زیادی از دیگر کاربری ها می توان برای آن متصور بود که در این مطلب  به تعدادی از کاربردهای جالب و خلاقانه از فویل آلومینیومی در خانه خواهیم پرداخت.

کاربرد و استفاده جالب از فویل آلومینیوم

یکی از نشانه های را می توان در استفاده از ساده ترین چیزها برای حل مسائل گاها پیش پا افتاده دانست. در این مطلب می خواهیم به شما نشان دهیم که ورقه های آلومینیومی چه کاربردهای متنوعی دارند به طوری که برای جل مسائلی که شاید حتی فکرش را هم نمی کردید می توان از آن ها بهره جست. بنابراین در این پست انزل وب به مرور چند کاربرد جالب فویل آلومینیوم پرداخته شده است.

کاربرد جالب فویل آلومینیوم در تقویت سیگنال وای فای

آیا را به سختی در بعضی از بخش های خانه دریافت می کنید؟ قصد دارید برد آن را تا جایی افزایش دهید که بتوانید در حیاط یا حتی خانه همسایه نیز قادر به استفاده از اینترنت باشید؟ خوشبختانه حتی در این مورد هم می توان از فویل های آلومینیومی استفاده کرد. برای این کار ابتدا درون یک بشقاب را از فویل بپوشانید. سپس آن را پشت روتر (مودم) خود قرار دهید. بدین ترتیب می توانید با چرخاندن بشقاب، مسیر اراسال سیگنال های وای فای را نیز تعیین کنید.

خلاقیت با فویل در ساخت نگه دارنده شمع

با استفاده از فویل های آلومینیومی می توان به راحتی یک پایه نگه دارنده شمع ساخت که در برابر گرمای شمع نیز مقاوم است. همه کاری که شما باید کنید این است که آن را تا کرده و به شکل دلخواه خود بسته بندی کنید و سپس در جای دلخواه خود قرار دهید. این پایه به راحتی می تواند از هر چیزی در برابر ذوب شدن موم شمع محافظت نماید.

کاربرد ورق آلومینیوم به عنوان ضد آب

فویل های آلومینیومی دارای خاصیت ضد آب هستند. بنابراین می توانید هر چیزی را درون فویل قرار داده و خیالتان از عدم نفوذ آب به آن راحت باشد. نکته جالب اینکه با کاهش جریان هوا درون فویل می توان از زنگ زدن اجسام فلزی نیز جلوگیری کرد. بنابراین گر می خواهید هر نوع وسیله ای را از رطوبت دور نگه دارید استفاده از فویل های آلومینیومی را به شما توصیه می کنیم.

کاربرد ورق آلومینیوم در ماهیگیری

ماهی ها جزو جانوران باهوش به حساب نمی آیند. آن ها از مغز کوچکی به نسبت بدنسان برخوردارند. به همین دلیل توجهشان تقریبا به هر چیز درخشان و سو سو کننده ای جلب می شود. بنابراین می توانیم از خاصیت درخشندگی فویل نیز در اینجا بهره ببریم. یک تکه فویل آلومینیومی را به قلاب ماهیگیری ببندید و آن را درون آب بیندازید. خواهید دید با این کاربرد جالب فویل آلومینیومی به زودی چند ماهی کوچک نصیبتان خواهد شد.

استفاده از ورق آلومینیومی به عنوان ظرف

از فویل های آلومینیوم می توان به عنوان ظرف غذا نیز استفاده کرد. کافیست آن را به صورت چند لایه تا کنید تا از ریخته نشدن غذا اطمینان حاصل کنید. هر چند که ظرف های آلومینیومی آماده نیز در فروشگاه ها قابل دسترس است. ضمنا این ظرف ها را می توان به راحتی روی اجاق گاز قرار داد و غذا را گرم نمود.

نور بیشتر

اگر از مقدار نور ساطع شده از یک چراغ یا شمع ، راضی نیستید می توانید به راحتی با استفاده از سطح بازتابنده فویل، بر شدت این نور بیفزایید. برای این کار ابتدا باید آن را به شکل یک سازه مخروطی در آورده و سپس در نزدیکی منبع نور قرار دهید. از این ترفند برای به دست آوردن نور بیشتر در طبیعت وحشی نیز می توان استفاده کرد. زیرا فویل قابلیت گسترش شعاع نور ساطع شده را دارد و می تواند آن را گسترش دهد.

جلوگیری از چکه کردن بستنی قیفی

بچه ها هنگام خوردن بستنی قیفی ممکن است لباس شان یا خانه تان را کثیف کنند. با دادن یک برگه ورق آلومینیومی به آنها و قرار دادن آن زیر بستنی از این مورد جلوگیری کنید.

سرعت اتوکشی خود را افزایش دهید

وقتی لباس اتو می کنید، بخش زیادی از حرارت اتو جذب میز اتو می شود و باید چندین بار برای رفع چروک اتو زدن را تکرار کنید. برای سرعت بخشیدن به اتوکشی، یک ورق فویل آلومینیوم زیر پوشش میز اتو بگذارید. این فویل گرما را به لباس منعکس می کند و لباس تان سریعتر صاف می شود

ریختن فویل در کود

برای اینکه گیاهان باغ تان را از خطر حشرات در امان نگهدارید مقداری از نوارهای فویل را در کود باغ تان بریزید. علاوه بر این، یکی دیگر از مزیت های فویل این است که نور را نیز به سمت گیاهان منعکس می کند.

یک پای خوشمزه بپزید

از کاغذ فویل در آشپزخانه هم می توان استفاده کرد. لبه های پای های خانگی را با نوارهایی از کاغذ فویل پوشش دهید تا نسوزند. فویل مانع از پختن بیش از حد و در نتیجه سوختن لبه های پای شده و در نهایت شما یک پای برشته یکدست خواهید داشت.

طرح انداختن روی فویل

می توانید کیکی به شکل خرس عروسکی برای تولد، به شکل قلب برای روز ولنتاین و یا کیکی درختی برای کریسمس یا به هر شکل دیگری و برای هر مناسبتی بپزید. فقط کافیست یک  قطعه دوتایی از ورق ضخیم آلومینیوم را به شکل دلخواه درآورده و مواد کیک تان را درون آن بریزید.

شکر قهوه ای را نرم کنید

اگر بخواهید شکر قهوه ای سفت شده خود را به حالت پودری برگردانید، مقدار مورد نظرتان را در ورقه فویل آلومینیومی قرار داده و در فر با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۵۰ درجه سلسیوس) به مدت ۵ دقیقه بگذارید.

آموزش کاردستی با ورق آلومینیوم

برای تزیین کیک با خامه می توان از یک ورق فویل استفاده کرد. به این ترتیب که ورق را بصورت یک لوله درآورده و خامه را داخل آن میریزیم و کیک مان را تزیین می کنیم. مزیت این کار در این است که این لوله آلومینیومی پس از اتمام کار نیاز به تمیز کردن ندارد و می توان به عنوان یک کیسه یک بار مصرف نیز از آن استفاده کرد.

رول ها و نان هایتان را گرم نگه دارید

آیا می خواهید برای گرم نگهداشتن رول های خانگی یا نان هایتان برای مهمانی شام از گرمای فر خانگی استفاده کنید؟ پس قبل از اینکه سبدتان را آماده کنید غذاهایتان را در دستمال  تمیزی قرار داده و در لایه ای از فویل بپیچید تا گرم بماند.

منبع: بهترین تولید کننده فویل آلومینیوم

دکمه بازگشت به بالا