عمومی

تلاش برای تامین برق پایدار برای همه

به گزارش مخبران،
مصطفی رجبی مشهدی در نشست خبری ساعت 18:30 مخبران گفت: بر اساس الگوی مصرف برق، بالای 75 درصد مصرف کشور زیر مدل است و قیمت گذاری نمی شود. افزایش خواهد یافت.»

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: الگوی مصرف در مناطق مختلف جغرافیایی تغییری نکرده است و برای افرادی که زیر مدل مصرف ماهانه برق هستند، افزایش تعرفه ای در نظر گرفته نشده است.

رجبی مشهدی گفت: اختیار مشمولان تحت پوشش کمیته غرامت و بهزیستی همچنان آزاد است.

وی گفت: در گرم ترین ماه های سال الگوی مصرف 200 کیلووات ساعت است که برای گرم ترین ماه های سال 3000 کیلووات ساعت در ماه، خرداد تا شهریور ماه و برای مناطق عمومی 300 کیلووات ساعت است که تغییری نسبت به قبلی

سخنگوی صنعت برق گفت: در مناطق گرمسیری 95 درصد مشترکان کمتر از 3 هزار کیلووات ساعت مصرف می کنند.

رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه الگوی مصرف نسبت به قبل تغییری نکرده است، گفت: مشترکانی که برای هر منطقه برق کمتری نسبت به مدل مصرف ثابت مصرف کنند، متحمل افزایش قیمت نخواهند شد و نظام تعرفه مصوب سال 1397 ادامه خواهد داشت. اینها برای مشترکین در نظر گرفته شده است. .

رجبی مشهدی افزود: این آیین نامه حاکی از آن است که اگر مشترکی در گرم ترین سه ماهه سال مصرف خود را کاهش دهد، ممکن است معادل هزینه تامین برق وزارت نیرو از کاهش هزینه ها برخوردار شود. و در برخی موارد مشترکین خانگی نیز وام گیرنده می شوند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به مشوق ها گفت: اگر مشترکین در فصل گرما 200 کیلووات ساعت برق مصرف کنند و سپس کمتر از 100 کیلووات ساعت برق نسبت به مدل مصرف کنند، از مصرف کمتری برخوردار خواهند شد.

وی در تشریح افزایش گرانی مصرف کننده گفت: مشترکانی که با وجود مشوق های مشخص شده همچنان بیشتر استفاده می کنند، نرخ برق آنها افزایش می یابد. استفاده اضافی از مدل به تدریج به افزایش مصرف و هزینه تامین انرژی اضافه می شود.

مدیرعامل مدیریت شبکه برق ایران افزود: در حال حاضر مشترکین پرمصرف که در هر منطقه بیش از تعداد مشخص شده مصرف می کنند کمتر از 25 درصد کل و بیش از 75 درصد مشترکان از مدل مشخص شده برق مصرف می کنند.

رجبی مشهدی همچنین گفت: 450 هزار کانتر هوشمند داریم و تلاش می کنیم این تعداد را در تابستان به 5 میلیون برسانیم.

سخنگوی صنعت برق افزود: طبق قانون هزینه نصب کنتورهای هوشمند به صورت اقساطی پرداخت می شود.

وی در خصوص سوخت رسانی به نیروگاه ها نیز گفت: سوخت نیروگاه ها نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد.

رجبی مشهدی گفت: استخراج ارزهای رمزنگاری شده، مجوزها و قراردادها با ما تا 15 اسفندماه متوقف شده است.

دکمه بازگشت به بالا